Նիկոլ Փաշինյանը չունի այդ իրավունքը հանձնելու Արցախը և Հայաստանը. 5-6 ամիս ունենք կասեցնելու այդ գործընթացը. Սաղաթելյան 05/23/2023   12:20  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նիկոլ Փաշինյանը վերջին օրերին, ըստ էության, հրապարակել է Արցախը և Հայաստանը հանձնելու ճանապարհը և ժամանակացույցը: ԱԺ-ում տեղի ունեցած ճեպազրույցում ասել է ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ, ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը:
Նրա կարծիքով, մայիսի 25-ին Մոսկվայում հանդես կգան եռակողմ ինչ-որ հայտարարությամբ, որից հետո այդ ամենը կշարունակվի
Քիշնևում, այնուհետև Բրյուսելում կփորձի պայմանավորվել կապիտուլյացիայի նոր պայմանագրի շուրջ:
«Հոկտեմբերի հանդիպման մասին ևս հայտարարվել է, կփորձեն ունենալ ամբողջական կապիտուլյացիայի պայմանագիր, այնուհետև այն կվավերացնեն: Ըստ էության՝ ՀՀ բոլոր քաղաքական ուժերը, հայ ժողովուրդը, մտահոգ քաղաքացիները ունեն ընդամենը 5-6 ամիս՝ երկիրը հանձնելու գործընթացը կասեցնելու համար», - հայտարարել է Իշխան Սաղաթելյանը` ընդգծելով, որ այս վիճակի հետ չեն համակերպվելու:
«Վերջին երեք տարվա ընթացքում շատ կոնկրետ քայլեր ու գործողություններն արել ենք, հիմա ևս հայտարարում եմ, որ այս իրավիճակի հետ մենք չենք համակերպվելու, չենք հանձնվելու, պայքարելու ենք մինչև վերջին շունչ։ Բոլոր այն խոսակցությունները, որ ընդդիությունը հեռացել է իր օրակարգից, դադարեցրել է պայքարը՝ այդպես չէ: Անցած տարի այս օրերին ինչ արել ենք, կանխել, հետաձգել գործընթացը: Եթե անցած տարի այն, ինչ արել ենք արած չլինեինք, այս գործընթացն այլևս ավարտված կլիներ: Հիմա մեր խնդիրն է նոր թափով, նոր ուժով Հայաստանում, Արցախում, սփյուռքում ձևավորել համաժողովրդական դիմադրություն, ՀՀ քաղաքացիներին պատրաստել լայն համաժողովրդական անհնազանդության, դուրս գալ և կանխել այս իրավիճակը», - նշեց Իշխան Սաղաթելյանը` վստահեցնելով, որ ՀՅԴ-ն ունի իր պատկերացումները և՛ փողոցային պայքարի, և՛ առաջիկա անելիքների մասով:
16:40 22/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանն իրեն չի կարող թույլ տալ, որ հայտնվի դաշնակիցների պատժամիջոցների տակ. այդքան ռեսուրս չունենք, որ դիմակայենք. Փաշինյան
15:29 22/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի, մեր ժողովրդի համար առաջնահերթությունը խաղաղության օրակարգն է, մենք գնում ենք դրա հետևից․ Փաշինյանը հաստատեց՝ Արցախը հանձնում է Ադրբեջանին
14:14 22/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԿան տեղակայումներ, որոնք համաձայնեցված են, բայց դա չի նշանակում, թե հավերժական են այդ տեղակայումները․ Փաշինյանը՝ Մեղրիի հատվածում ռուսների ներկայացվածության մասին (տեսանյութ)
13:46 22/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍ2018թ․ դրությամբ հնարավոր չէր լիարժեք կանխատեսել իրադարձությունների ընթացքը, եթե Հայաստանը չէր հրաժարվում ԼՂ-ն Ադրբեջանի կազմից դուրս տեսնելու տեսլականից․ ՀՀ վարչապետ
16:15 21/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍա արդեն վերջի սկիզբն է, այլևս անտանելի է․ Սենոր Հասրաթյան
07:44 20/05/2023  |  Մամուլ«Պահեստային» տարբերակ են մտմտում․ «Փաստ»
07:25 20/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետը տիկնոջ և դստեր հետ հանդիպել է դպրոցականների թիմային խճուղավազքի մրցաշարի մասնակիցներին
08:04 18/05/2023  |  ՄամուլՆիկոլ Փաշինյանի կառավարությանը հաշված օրեր են մնացել ՝ վճռելու․«Հրապարակ»
08:28 17/05/2023  |  ՄամուլՆախկին փոխմարզպետը կրկին «ռազբորկաների» կիզակետում է հայտնվել․ փորձում են փրկել․ «Ժողովուրդ»

Ишхан Сагателян заявил о планах подготовки граждан Армении к массовым акциям неповиновения 05/23/2023   13:17  |  Лента новостей
Никол Пашинян в последние дни, по сути, обнародовал дорожную карту и график сдачи Арцаха и Армении. Об этом заявил депутат от оппозиционного блока "Армения", представитель Верховного органа АРФ "Дашнакцутюн" Ишхан Сагателян.
По его мнению, 25 мая в Москве выступят с каким-то трехсторонним заявлением, за которым все это продолжится в Кишиневе, а затем в Брюсселе попытается достичь договоренности вокруг нового договора о капитуляции.
"Анонсирована также встреча в октябре. Попытаются достичь соглашения о полной капитуляции, после чего его ратифицируют. У политических сил Армении, армянского народа, обеспокоенных граждан есть всего 5-6 месяцев для предотвращения процесса сдачи страны", - сказал Ишхан Сагателян, подчеркнув, что они не смирятся с этим положением дел.
По его словам, они за последние три года предприняли конкретные шаги и действия.
"Сейчас я еще раз объявляю, что мы не смиримся с этой ситуаций, не сдадимся, будем бороться до последнего вздоха", - сказал депутат от оппозиционного блока "Армения", представитель Верховного органа АРФ Дашнакцутюн Ишхан Сагателян, заявив, что все разговоры о том, что оппозиция прекратила борьбу не отражают действительности.
По его мнению, что предпринятые оппозицией в прошлом году шаги помогли отсрочить наступление текущих процессов.
"Наша задача посредством новой волны, с новой силой в Армении, Арцахе и диаспоре сформировать всенародное сопротивление, подготовить граждан Армении к массовому народному неповиновению, выйти на борьбу и преодолеть эту ситуацию", - отметил Ишхан Сагателян, заверив, что у АРФд есть свои представления и относительно уличной борьбы, и предстоящим планов.