Կանխելու ենք խաղաղության անվան տակ կենսական զիջումներ պարտադրող կապիտուլիացիոն պայմանագրի ընդունումը. Կոռնիձորի ակցիայի մասնակիցների ուղերձը 05/20/2023   14:25  |  Քաղաքական
2023 թ. մայիսի 20-ին Կոռնիձորում կայացած հանրահավաքի մասնակիցների ուղերձով են հանդես եկել, որը ներկայացնում ենք ստորև.
Մենք՝ Արցախի եւ արցախահայության զորակցության հանրահավաքի մասնակիցներս հայտարարում ենք, որ՝
-         հայությունն ունի բավարար ներուժ հաղթահարելու առկա մարտահրավերները եւ բեկում մտցնելու վիճակի մեջ.
-         հայության դիմադրության ոգին անկոտրում է, Ադրբեջանը մեծ գին է վճարելու իր ցանկացած սադրանքի ու ագրեսիվ գործողության համար.
-         Արցախի ազատության եւ ինքնորոշման իրավունքի իրացման դեմ կատարվող ցանկացած գործողություն արժանանալու է հակազդեցության, ում կողմից էլ որ այն կատարվի.
-         Արցախի ինքնիշխանության եւ արցախահայության անվտանգության ապահովմանն ուղղված  ռազմավարական ծրագրի մշակումը եւ գործադրումը Հայաստանի եւ Արցախի իշխանությունների պարտավորությունն է.
-         Հայաստանի որեւէ իշխանության յուրաքանչյուր գործողություն, որը կասկածի տակ կդնի Արցախում անցկացված հանրաքվեների արդյունքները, Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրությունն ու դրա անքակտելի մասը կազմող անկախության հռդակագիրը, ի սկզբանե առ ոչինչ են.
-         Կանխելու ենք խաղաղության անվան տակ կենսական զիջումներ պարտադրող կապիտուլիացիոն պայմանագրի ընդունումը, չենք հանդուրժելու առանց ժողովրդի անմիջական մասնակցության որեւէ համաձայնության կայացում.
-         Իրական եւ երաշխավորված խաղաղություն կարող է լինել, եթե այն հաստատված է արդարության ու ճշմարտության վրա։ Չի կարող լինել խաղաղություն, քանի դեռ գերված է Հադրութն ու Շուշին, քանի դեռ շրջափակված է Արցախը, վտանգված է արցախահայության ազատ ապրելու իրավունքը.
-         Մեր պայքարը շարունակական է՝ հարկ եղած դեպքում մենք պատրաստ ենք մեկ մարդու պես զինվորագրվել եւ պաշտպանել մեր հայրենիքը։ Ստեղծված իրավիճակում ինքնակազմակերպմամբ պաշտպանության եւ անվտանգության հրատապ խնդիրների լուծումը այլընտրանք չունի.
-         Որպես արժանապատիվ եւ հայրենատեր հայեր մենք վճռական ենք ու տեր ենք Արցախին։ Մենք բոլորս արցախցի ենք եւ ունենք կամք ազատագրելու Արցախը շրջափակումից, վերականգնելու Արցախի տարածքային ամբողջականությունը։
Արցախը եղել ու շարունակելու է լինել հայկական։
Կեցցե Արցախը, Կեցցե Հայաստանը, կեցցե հայ ժողովուրդը։
13:48 20/05/2023  |  ՔաղաքականԵկեղեցին եղել է ու լինելու թիկունք ու պաշտպան՝ հայրենիքի Սուրբ հողին. Կոռնիձորում հանրահավաքն սկսվեց Տերունական աղոթքով (տեսանյութ)
13:38 20/05/2023  |  ՔաղաքականԱրցախը արցախցունն է, արցախցին իր տանից դուրս չի գալու. ակցիա՝ Արցախում (տեսանյութ)
12:37 20/05/2023  |  ՔաղաքականԿոռնիձորում՝ Ադրբեջանի հետ սահմանին, այս պահին մեծ ակցիա է. ուղիղ
14:44 19/05/2023  |  Քաղաքական«Եկել են ինքնահաստատվեն. իրենք Նիկոլի հետ էին, իրենց հետ մենք գործ չունենք». ակցիայի մասնակիցները դժգոհ էին «Սասնա ծռերի» այցից
15:20 11/04/2023  |  ՔաղաքականԿոռնիձորում գյուղացիներն ինձ ասացին՝ հանկարծ առաջ չգնաք, կարող է գերեվարվեք. Դանիելյան
20:56 07/04/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԵս շատ հանգիստ եմ, շատ արխային եմ. Կոռնիձորի քպական համայնքապետն ասում է, թե պետք է համակերպվել
22:12 06/04/2023  |  ԼՐԱՀՈՍ«Կոռնիձորն է, ժպտացող մարդ չհանդիպեց, բոլորը մտահոգ են». Պարույր Հայրիկյան

Арцах был и останется армянским! - участники акции в Корнидзоре выступили с обращением 05/20/2023   18:56  |  Политика
Участники прошедшей 20 мая текущего года в Корнидзоре акции в поддержку Арцаха выступили с обращением. Обращение публикуем ниже;
"Мы, участники митинга в поддержку армян Арцаха, заявляем:
-Армения обладает достаточным потенциалом, чтобы преодолеть существующие вызовы и совершить прорыв в нынешней ситуации;
-дух сопротивления армян непоколебим, Азербайджан дорого заплатит за любые провокации и агрессивные действия;
-любые действия против свободы и реализации права Арцаха на самоопределение, с какой стороны бы не совершались, встретят противодействия;
-разработка и реализация стратегического плана, направленного на обеспечение суверенитета Арцаха и безопасности арцахских армян, является обязанностью властей Армении и Арцаха;
-любое действие любого правительства Армении, которое поставит под сомнение итоги референдума, проведенного в Арцахе, Конституции Республики Армения и являющуюся ее неотъемлемой частью декларацию независимости, изначально ничего не будет значить;
-мы не допустим принятие соглашения о капитуляции, вынуждающее на жизненно важные уступки под именем мира. Мы не потерпим никакого соглашения без непосредственного участия народа;
-истинный и гарантированный мир может быть только, если он основан на справедливости и правде. Не может быть мира, пока захвачены Гадрут и Шуши, пока оккупирован Арцах, пока под угрозой право арцахских армян на свободную жизнь;
-наша борьба непрерывная, в случае необходимости мы готовы воедино встать на зашиту Родины. В создавшейся ситуации  нет альтернативы решению насущных проблем обороны и безопасности путем самоорганизации;
-как армяне с чувством достоинства и хозяева своей Отчизны, мы полны решимости не бросить Арцах. Мы все Арцахцы и обладаем волей освободить Арцах от оккупации, восстановить территориальную целостность Арцаха.