Ոստիկանությունն Աշոտ Փաշինյանից հաղորդում է ստացել 05/17/2023   16:43  |  Քրեական խրոնիկոն
«Ոստիկանություն ստացվել է հաղորդում, ձեռնարկվում են համապատասխան միջոցառումներ , կազմված փատաթղթերը կուղարկվեն Քննչական կոմիտե»,- «Փաստինֆո»-ի հարցին ի պատասխան հայտնեցին ոստիկանությունից։
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ընտանիքին պատկանող թերթը այսօր հայտնել էր, թե ժամը 15-ի սահմաններում փորձել են առեւանգել Աշոտ Փաշինյանին՝ իր տան մերձակայքից։
Առեւանգման փորձի մեջ թերթը մեղադրել է զոհված զինծառայողների ծնողներին, մասնավորապես նահատակված հերոս Մխիթար Գալեյանի հորը՝ Գարիկ Գալեյանին։
16:15 17/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՓորձել են առևանգել Աշոտ Փաշինյանին. վերջինս վնասվածք է ստացել.«Հայկական ժամանակ»
14:24 03/04/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱշոտ Փաշինյանի վրա հարձակման վերաբերյալ ոստիկանությունը հաղորդում կամ ահազանգ չի ստացել
10:07 24/09/2021  |  ՄամուլՈ՞ւմ հետ է Կահիրե մեկնել Աշոտ Փաշինյանը. «Իրավունք»
20:36 09/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱշոտիկի տեղը մինչեւ երեկ չգիտե՞ր. Սերժ Սարգսյանն արձագանքել է Նիկոլ Փաշինյանին

Полиция Армении получила заявление Ашота Пашиняна 05/17/2023 16:59 | Лента новостей
"В полицию поступило заявление в полицию, принимаются соответствующие меры. Подготовленные документы будут направлены в Следственный комитет", - заявили "ФактИнфо" в ведомстве.
Ранее издание "Айкакан жаманак", принадлежащее семье премьера, сообщило, что в среду, около 15:00, Ашота Пашиняна пытались похитить возле его дома."Айкакан жаманак" сообщает о попытке похищения сына Пашиняна, он получил травму
В попытке похищения газета обвиняет родителей погибших военнослужащих, в частности, Гарика Галеяна, отца погибшего в ходе 44-дневной войны героя Мхитара Галеяна.