Տեղ համայնքում ֆիքսվել են ադրբեջանական զինված ծառայողների ապօրինի ներխուժումներն ու հանցավոր արարքները. Թաթոյան 04/21/2023   13:46  |  Մեկնաբանություն
Տեղ համայնքում ֆիքսվել են ադրբեջանական զինված ծառայողների ապօրինի ներխուժումներն ու հանցավոր արարքները։ Այդ մասին հայտնում է  ՀՀ նախկին ՄԻՊ, «Թաթոյան» հիմնադրամի տնօրեն Արման Թաթոյանը:
«Սյունիքի Տեղ համայնքում մեր փաստահավաք առաքելության ընթացքում ֆիքսել ենք ադրբեջանական զինված ծառայողների ապօրինի ներխուժումներն ու նրանց հանցավոր արարքները, որոնք հակասում են միջազգային նորմերին։ Բոլոր փաստերն ու ապացույցները մանրամասն վերլուծվել են, դրանք առաջիկայում կուղարկվեն նաև միջազգային կառույցներին», - գրել է նա։
14:04 17/04/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՏեղում ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով վիրավորում ստացած և ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող զինծառայողի վիճակում դրական շարժ կա. Վիճակն այժմ ծանր է գնահատվում
20:15 14/04/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանական զինծառայողների կողմից ուժի կիրառումը և ուժի կիրառման սպառնալիքն ունեն բնակիչներին ահաբեկելու նպատակ նորընտիր ՄԻՊ-ը Տեղ է այցելել

В общине Тех зафиксированы случаи незаконного вторжения и преступные деяния азербайджанских ВС - Татоян 04/21/2023   13:56  |  Комментарий
В общине Тех Сюникской области Армении зафиксированы  случаи незаконного вторжения и преступные деяния азербайджанских вооруженных сил. Об этом сообщает директор фонда "Татоян", бывший омбудсмен Армении Арман Татоян.
"В ходе нашей миссии по сбору фактов в общине Тех Сюникской области Армении мы зафиксировали незаконные вторжения азербайджанских вооруженных сил и их преступные деяния, которые противоречат международным нормам. Все факты и доказательства детально проанализированы, в ближайшее время они будут направлены в международные структуры", — написал он.