Ադրբեջանական կողմի՝ պարբերաբար կրակոցների հետևանքով Սոթքի հանքավայրի աշխատանքները շարունակում են դադարեցված մնալ 04/17/2023   12:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանական կողմի՝ պարբերաբար կրակոցների հետևանքով Սոթքի հանքավայրի աշխատանքները շարունակում են դադարեցված մնալ
Ադրբեջանական կողմի՝ պարբերաբար կրակոցների հետևանքով Սոթքի հանքավայրի աշխատանքն արդեն քանի օր է՝ դադարեցված են։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին «ԳեոՊրոՄայնինգ գոլդ» ընկերությունից:
Նշենք, որ հանքավայրի աշխատանքը դադարեցվել է ապրիլի 15-ից։ Աշխատանքները վերսկսել չի հաջողվել՝ հակառակորդի պարբերական կրակոցների հետևանքով։
«Անվտանգության նկառատումներից ելնելով` որոշում է կայացվել հանքավայրի աշխատանքները դադարեցնելու մասին»,- նշեցին ընկերությունից։
12:00 17/04/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀ.Յ.Դ. Միջին Արեւելքի մարմինների Ռայոնական ժողովն իր ամբողջական զորակցությունը հայտնեց ՀՅԴ Բյուրոյի ծավալած գործունեությանը
18:04 15/04/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանական զինուժի գնդակոծության պատճառով Սոթքի հանքավայրում անորոշ ժամանակով աշխատանքները դադարեցվել են.Ռուզաննա Գրիգորյան

Работa Соткского рудника уже несколько дней приостановлена из-за обстрелов со стороны азербайджанских ВС 04/17/2023   12:26  |  Лента новостей
Работа Соткского золотоносного рудника уже несколько дней приостановлена из-за периодических обстрелов со стороны азербайджанских ВС. Об этом "ФактИнфо" сообщили в компании «GeoPromining Gold».
Отметим, что работа месторождения была приостановлена с 15 апреля. Возобновить работы не удалось из-за регулярных обстрелов со стороны азербайджанских ВС.Азербайджанские ВС открыли огонь по армянским позициям у Сотка – Минобороны РА"Исходя из соображений безопасности, было принято решение о приостановке работы рудника", - заявили в компании.