ԱՄՆ առևտրի դեպարտամենտի գլոբալ շուկաների հարցերով փոխքարտուղարը Հայաստանում է.նախատեսվում է նրա հանդիպումը Նիկոլ Փաշինյանի հետ 04/07/2023   10:32  |  Քաղաքական
ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունն ուրախ է ընդունել ԱՄՆ առևտրի դեպարտամենտի գլոբալ շուկաների հարցերով փոխքարտուղար Արուն Վենկատարամանին՝ հայտնում են դեսպանությունից։
Ապրիլի 6-ից 8-ը նախատեսվող այցի շրջանակում ԱՄՆ առևտրի փոխքարտուղար Վենկատարամանը հանդիպում կունենա վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ և բացման խոսքով հանդես կգա Հայ-ամերիկյան ռազմավարական երկխոսության նիստին՝ ընդգծելու Միացյալ Նահանգների շահագրգռվածությունը մեր երկու երկրների միջև կոմերցիոն կապերի խորացման և տարբեր ոլորտներում, այդ թվում՝ էներգետիկ ոլորտում կոմերցիոն փոխգործակցության խթանման հարցում։
10:23 07/04/2023  |  ՄեկնաբանությունԻշխան Սաղաթելյանը մենկել է ԱՄՆ
22:23 05/04/2023  |  Միջազգային լրահոսՉիկագոյում ոստիկանությունը շրջափակել Է Թրամփի հյուրանոցը
21:15 05/04/2023  |  Միջազգային լրահոսԱՄՆ ներկայացուցիչների պալատի խոսնակը հանդիպում է Թայվանի ղեկավարի հետ

Помощник министра торговли США прибыл в Армению, запланирована его встреча с Пашиняном 04/07/2023   11:03  |  Лента новостей
Помощник министра торговли США по глобальным рынкам Арун Венкатараман прибыл в Армению. Об этом сообщает посольство США в Армении.
В рамках запланированного на 6-8 апреля визита помощник министра торговли США Венкатараман встретится с премьер-министром Николом Пашиняном и выступит со вступительной речью на сессии Армяно-американского стратегического диалога, чтобы подчеркнуть заинтересованность Соединенных Штатов в углублении коммерческих связей между двумя странами в различных областях, в том числе в вопросе развития коммерческого сотрудничества в энергетической сфере.