Կրեմլը բացասաբար է վերաբերվում ՌԴ առանձին պատգամավորների ու մեդիամենեջերների՝ Հայաստան մուտքի արգելքին 03/10/2023   14:15  |  Քաղաքական
Կրեմլը բացասաբար է վերաբերվում Ռուսաստանից առանձին լրատվամիջոցների ղեկավարների և պատգամավորների՝ Հայաստան մուտքի արգելքին։ Այս մասին «ՏԱՍՍ» գործակալության փոխանցմամբ, հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«Անկեղծ ասած, մենք բացասաբար ենք վերաբերվում դրան։ Հայաստանը մեր մեծ բարեկամն է, դաշնակիցը, ռազմավարական գործընկերը։ Եվ իհարկե, երկկողմ հարաբերությունների մակարդակն ու բնույթը մեզ պարտավորեցնում են խուսափել մեր երկկողմ հարաբերություններում նման դեպքերից»,- լրագրողներին ասել է Պեսկովը։
ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղարը նաև հույս է հայտնել, որ Ռուսաստանի և Հայաստանի երկկողմ հարաբերությունները «տեսանելի ապագայում զերծ կլինեն նման դեպքերից»։
17:04 27/12/2022  |  Միջազգային լրահոսՊեսկովը սադրիչ է համարում Հայաստանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի հայտարարությունները.NEWS.am
23:43 23/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԿրեմլը կհայտարարի ԱՊՀ ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովի անցկացման մասին` այն համաձայնեցնելուց հետո. Պեսկով
15:39 14/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱնկարայում բանակցություններ են տեղի ունենում ԱՄՆ ու ՌԴ-ի ներկայացուցիչների միջեւ. Թուրքիայի ու ՌԴ-ի պաշտոնական աղբյուրները չեն մեկնաբանում

Кремль негативно относится к запрету на въезд в Армению отдельным медиаменеджерам и депутатам из России - Песков 03/10/2023   13:58  |  Лента новостей
Кремль негативно относится к запрету на въезд в Армению отдельным медиаменеджерам и депутатам из России, заявил в пятницу журналистам пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков. Его слова приводит ТАСС.
"Откровенно - мы к этому относимся негативно. <...> Армения - наш большой друг, союзник, стратегический партнер. И, конечно, уровень и характер двусторонних отношений обязывают нас оберегать наши двусторонние отношения от таких случаев", - ответил он на вопрос, как в Кремле относятся к случаем запрета на въезд в Армению отдельным медиаменеджерам и депутатам.
Песков также выразил надежду, что отношения Москвы и Еревана "в обозримом будущем будут свободны от таких случаев".
7 марта профессор МГИМО Виктор Согомонян сообщил, что гендиректору и президенту издательского дома News Media Араму Габрелянову не разрешили въехать в Армению. Согомонян уточнил, что Габрелянов вернулся в Москву ближайшим рейсом.
В октябре 2022 года главный редактор телеканала RT Маргарита Симоньян сообщила, что ей запретили въезд в Армению. Также в октябре газета "Армянское время", ссылаясь на источники, сообщала, что власти республики приняли решение запретить въезд в страну первому заместителю комитета Госдумы по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками Константину Затулину, напоминает агентство.
13:18 02/03/2023  |  Лента новостейРосатом подписал новые контракты на поставку медицинских изотопов в Армению
17:52 13/02/2023  |  ЭкономикаВице-премьер Армении и посол РФ обсудили расширение экономического сотрудничества между двумя странами