Ես հիանում եմ հայ կանանց համառությամբ, ուժով, անսպառ նվիրումով ու բացառիկ սկզբունքայնությամբ. Ռուբեն Վարդանյան 03/08/2023   12:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի՝ արդեն նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը ևս շնորհավորական ուղերձ է հղել Կանանց միջազգային օրվա առթիվ.
Կանայք կյանքի խորհրդանիշ են: Նրանք կյանք են տալիս ու ապրեցնում ամենաբարդ իրավիճակներում: Նրանց մեջ անսահման ուժ ու կամք կա, որը հաճախ անտեսանելի է:
Իրականում ես հիանում եմ հայ կանանց համառությամբ, ուժով, անսպառ նվիրումով ու բացառիկ սկզբունքայնությամբ: Այսօր՝ մեզ համար ստեղծված այս բարդ իրավիճակում, կանայք կողք կողքի կանգնած են տղամարդկանց հետ և պաշտպանում են մեր հայրենիքը, կյանքն ու արժանապատվությունը: Արցախ տեղափոխվելուց ի վեր ինձ անվերջ ոգեշնչում են այստեղ ապրող կանայք՝ իրենց ոգու ուժով, դժվարություններին դիմակայելու կամքով, մեր հաղթանակի հանդեպ հավատով։ Նրանք համարձակություն ունեն պաշտպանելու իրենց իրավունքները և դրա համար օգտագործում են բոլոր լեգիտիմ միջոցները՝ դիմելով միջազգային կազմակերպություններին, բողոքի ցույցեր կազմակերպելով ադրբեջանական ագրեսիայի դեմ և դրսևորելով իրենց հաստատակամությունը՝ մնալու Արցախում և պայքարելու մինչև վերջ։ Նրանք ամեն ինչ արեցին և շարունակում են անել, որպեսզի իրենց երեխաները շարունակեն ստանալ կրթություն անգամ անմարդկային շրջափակման պայմաններում։
Սիրելի´ կանայք, իսկապես հիացմունքի է արժանի, թե ինչպես դուք կարող եք միաժամանակ լինել այսքան ուժեղ, անկոտրում և դա համատեղել բացառիկ հմայքի ու կանացիության հետ: Մենք իսկապես պարտավոր ենք ամեն ինչ անել ձեզ անվտանգ, արժանապատիվ ու երջանիկ կյանք ապահովելու համար: Ամենաբարդ պահերին անգամ դրան հասնելու ուժն ու էներգիան մենք ստանում ենք ձեզանից:
Խոնարհումս հայրենիքի համար իրենց կյանքը զոհաբերած մեր հերոսների մայրերին, քույրերին, կանանց ու դուստրերին: Մենք պարտավոր ենք կառուցել ապահով ու անվտանգ երկիր, որտեղ կանայք ամենաակտիվ մասնակցությունն ունեն հասարակական կյանքում և մեր ապագայի կերտման գործում։
15:29 05/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱլիևյան ռեժիմը ամեն օր ապացուցում է, որ իր նպատակն մեզ այստեղից հեռացնելն է, մեզ մեր հայրենիքից զրկելն է. Վարդանյան
13:29 04/03/2023  |  ՔաղաքականՆիկոլ Փաշինյանը հրապարակավ ցուցադրում է իր արհամարհանքը Կրեմլի ջանքերի նկատմամբ. Աշոտյան (տեսանյութ)
15:12 03/03/2023  |  ՔաղաքականՈւրախ եմ, որ իմ շփումները ղեկավար պաշտոնյաների հետ օգնեցին սահմանել մեր «կարմիր գծերը». Ռուբեն Վարդանյան
08:05 25/02/2023  |  ՄամուլՄինչ պետնախարարի պաշտոնում նշանակվելը, Վարդանյանը Փաշինյանի հետ պայմանավորվածություն է ունեցել. «Ժողովուրդ»
07:55 25/02/2023  |  ՄամուլՌուբեն Վարդանյանի ուղերձը հակասական տրամադրություններ է առաջացրել Արցախում․ «Հրապարակ»
11:33 24/02/2023  |  ՔաղաքականՈւնենք հիմքեր, որ Արցախը մնա անկախ, բայց տեսնում եմ այն հիվանդությունները, որ կան մեր մեջ. Վարդանյան
07:50 24/02/2023  |  ՄամուլԱրցախում արշավն իրականացվում է Ռուբեն Վարդանյանի թիմի կողմից. «Ժողովուրդ»
22:05 23/02/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՈվքեր ասում են՝ Ռուբեն Վարդանյանի հեռացումը Ադրբեջանի ցանկությունը չէր, քաղաքական առումով անգրագետ են․ Քաղաքագետ

Варданян: "Я восхищаюсь упорством, силой, неисчерпаемой преданностью и исключительной принципиальностью армянских женщин" 03/08/2023   12:36  |  Лента новостей
Бывший государственный министр Республики Арцах  Рубен Варданян направил поздравительное послание по случаю Международного женского дня.
"Женщины – символ жизни. Они вдыхают жизнь и окрыляют в самых сложных ситуациях. Женщина - источник безграничной силы и стойкости, которые зачастую трудно разглядеть.
Я восхищаюсь упорством, силой, неисчерпаемой преданностью и исключительной принципиальностью армянских женщин. Сегодня, в этой сложной ситуации, женщины готовы встать плечом к плечу с мужчинами и защищать нашу родину, жизнь и достоинство. С тех пор, как я переехал в Арцах, меня не перестают вдохновлять здешние женщины: их сила духа, стойкость перед лицом вызовов и вера в нашу победу. Они имеют мужество отстаивать свои права и используют для этого все законные средства, обращаясь в международные организации, выходя на митинги протестов против азербайджанской агрессии, выказывая твёрдую решимость остаться в Арцахе и бороться до конца. Они сделали и продолжают делать все возможное, чтобы их дети продолжали учиться даже в условиях бесчеловечной блокады.
Милые женщины, поистине удивительно, как вам удается быть такими сильными и стойкими и в то же время обладать невероятным обаянием и женственностью. Мы просто обязаны сделать все возможное, чтобы обеспечить вам безопасную, достойную и счастливую жизнь. И в самые трудные минуты на пути к этой цели именно вы нам придаете силы и энергию.
Я преклоняюсь перед матерями, сестрами, женами и дочерьми наших героев, отдавших жизнь за родину. Мы обязаны построить безопасную и сильную страну, где женщины будут принимать самое активное участие в общественной жизни и в построении нашего будущего".