Մյունխենում կկայանա Փաշինյան-Ալիև-Բլինքեն հանդիպում 02/18/2023   11:49  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակներում փետրվարի 18-ին ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը կհանդիպի Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է ԱՄՆ պետքարտուղարությունը:
« Տեղական ժամանակով 13:35-ին քարտուղար Բլինքենը Գերմանիայի Մյունխեն քաղաքում կհանդիպի Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի եւ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի հետ»,- նշված է պետքարտուղարի օրակարգում։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ փետրվարի 16-19-ն աշխատանքային այցով գտնվում է Մյունխենում, որտեղ մասնակցում է Անվտանգության համաժողովին։ Մյունխենում է նաև Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը։
10:25 17/02/2023  |  Մամուլ500 կմ-ի խոստումը չի կատարվել. Փաշինյանի թիմակիցները խաբել են. մաս 12. «Ժողովուրդ»

Блинкен встретится с Пашиняном и Алиевым в Мюнхене 02/18/2023   13:01  |  Лента новостей
Госсекретарь США Энтони Блинкен встретится с премьер-министром Армении Николом Пашиняном и президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым 18 февраля на полях Мюнхенской конференции по безопасности, передает Арменпресс со ссылкой на Государственный департамент.
«В 13:35 часов по местному времени госсекретарь Блинкен встретится с премьер-министром Армении Николом Пашиняном и президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым в Мюнхене», — говорится в повестке дня госсекретаря.
Премьер-министр Никол Пашинян вместе с супругой Анной Акопян с рабочим визитом находится в Германии для участия в Мюнхенской конференции по безопасности.  В Мюнхене находится также президент Азербайджана Ильхам Алиев.