Սուրեն Պապիկյանն այցելել է Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարան 02/17/2023   17:14  |  ԼՐԱՀՈՍ
Փետրվարի 17-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն անակնկալ այցելել է Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարան։
Այցի ընթացքում նախարար Պապիկյանը ստուգել է օրվա կարգացուցակով սահմանված միջոցառումների և պարապմունքների ընթացքը, հետևել կուրսանտների դասապրոցեսին։
Նախարարը շրջել է ռազմաուսումնական հաստատության տարածքում, ծանոթացել մասնագիտական լսարանների՝ ուսումնանյութական միջոցներով հագեցվածությանը, զորանոցային և ճաշարանային պայմաններին, ինչպես նաև ընթացող վերանորոգման աշխատանքներին։
Զրուցելով ռազմական համալսարանի ղեկավար կազմի հետ և քննարկելով ուսումնական գործընթացին առնչվող մի շարք հարցեր, Սուրեն Պապիկյանը նշել է, որ զինվորական ծառայության գրավչության բարձրացման, ռազմական կրթությունն առավել գրավիչ դարձնելու ուղղությամբ արդեն իսկ ներդրվել են նոր ծրագրեր և բարեփոխումները լինելու են  շարունակական։

Министр обороны Армении посетил военный университет имени Вазгена Саркисяна 02/17/2023 18:08 | Лента новостей
Министр обороны Армении Сурен Папикян неожиданно посетил военный университет имени Вазгена Саркисяна.
Как сообщает пресс-служба оборонного ведомства Армении, в ходе визита Папикян проверил ход мероприятий и занятий, проследил за учебным процессом курсантов.
Министр осмотрел аудитории, ознакомился с условиями в казармах и столовой, а также с ходом ремонтных работ.
Сурен Папикян беседе с руководством вуза отметил, что для повышения привлекательности военной службы и военного образования уже внедрены новые программы, а реформы будут продолжены.