Ազատ գյուղի տարածքում տեղակայված զորամասում տեղի ունեցած ողբերգական դեպքի կապակցությամբ մի խումբ զինվորականներ պաշտոնանկ են արվել 01/19/2023   12:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
Գեղարքունիքի Ազատ գյուղի տարածքում տեղակայված զորամասում տեղի ունեցած ողբերգական դեպքի կապակցությամբ մի խումբ զինվորականներ պաշտոնանկ են արվել։ ՀՀ Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը կառավարության նիստին հայտնեց, որ պաշտոնից ազատվել են 2-րդ բանակային կորպուսի շտաբի պետ-հրամանատարի տեղակալը, կորպուսի հրամանատարի տեղակալ թիկունքի և ԿՇԾ գծով, թիկունքի պետը, 2-րդ բանակային կորպուսի հրամանատարի մարտական հերթապահության գծով տեղակալը, այնուհետև՝ N զորամասի շտաբի պետ- հրամանատարի տեղակալը, զորամասի հրամանատարի տեղակալը՝ թիկունքի և ԿՇԳ գծով, զորամասի ինժեներական ծառայության պետը, զորամասի ինժեներասակրավորային վաշտի հրամանատարը և ԶՈՒ թիկունքի վարչության հրդեհային անվտանգության ծառայության պետը։
«Իրենց զբաղեցրած պաշտոնները, այո, ինչ-որ կերպ առնչվում են խնդրին։ Բնականաբար մինչև ավելի մանրամասն քրեաիրավական գնահատական կտրվի խնդրին՝ իրենց հետագա պաշտոնավարումը նպատակահարմար չէ»,- ասաց Պապիկյանը։
12:03 19/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱրայիկ Հարությունյանը ցավակցել է հրդեհի հետևանքով զոհված զինծառայողների ընտանիքներին
11:48 19/01/2023  |  Քրեական խրոնիկոնՆախաձեռնվել է քրեական վարույթ զորամասի ինժեներասակրավորային վաշտի անձնակազմի կացարանում առաջացած հրդեհի և զինծառայողների մահվան դեպքի առթիվ
11:28 19/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԶորամասում հրդեհը բռնկվել է ջեռուցման հետ կապված հարցում կանոնները խախտելու հետևանքով, օգտագործվել է արգելված միջոց՝ ավտոբենզին (տեսանյութ)
10:47 19/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում հոսանքի հաճախակի տատանումներից հրդեհ է բռնկվել. այրվել է էլեկտրահաշվիչի լարերը

Министр обороны Армении сообщил об увольнении нескольких военных после пожара в Гегаркунике 01/19/2023   12:44  |  Лента новостей
Ряд военных отправлены в отставку после трагического инцидента в одной из воинских частей в селе Азат Гегаркуникской области.
Пожар в казарме инженерно-саперной роты воинской части МО РА, расположенной на территории села Азат, вспыхнул ночью 19 января, в 01:30. В результате пожара погибли 15 военнослужащих, ещё трое находятся в тяжёлом состоянии.
Министр обороны Армении Сурен Папикян на заседании правительства сообщил, что от занимаемых должностей освобождены заместитель начальника штаба - замкомандира второго армейского корпуса, замкомандира по тылу, зам по боевому дежурству, начальник инженерной службы, командир инженерно-саперной роты, а также начальник службы противопожарной безопасности управления тыла Вооруженных сил Армении.
"Занимаемые им должности в какой-то мере относятся к проблеме. Их дальнейшее пребывание в должности нецелесообразно до того, как случившемуся будет дана более детальная правовая оценка", - сказал Папикян.