Մենք պահանջում ենք՝ բացել Լաչինի միջանցքը.ԵՊՀ ուսանողները փակել են ՌԴ դեսպանատան մուտքը 12/15/2022   14:03  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի պետական համալսարանի ուսանողները փակել են ՌԴ դեսպանատան մուտքը։ Նրանք պահանջում են քայլեր ձեռնարկել Լաչինի միջանցքը շուտափույթ բացելու ուղղությամբ: Ուսանողները նաև նամակ-պահանջ են ուղարկել ՌԴ դեսպանատուն:
ԵՊՀ ուսանողները մյուս ուսանողներին ևս միանալ իրենց ակցիային. «Մեր հայրենակիցներն այս պահին շրջափակման մեջ են և խոսքը մեկ կամ երկու հոգու մասին չէ, հարյուր հազարավոր մեր հայրենակիցներ շրջափակման մեջ են թշնամու կողմից։ Մենք պահանջում ենք՝ բացել Լաչինի միջանցքը»։

Студенты ЕГУ перекрыли подступы к посольству РФ в Ереване и требует принять меры по разблокировке Лачинского коридора 12/15/2022 14:25 | Лента новостей
Студенты Ереванского государственного университета(ЕГУ) перекрыли подступы к посольству РФ в Ереване. Они требуют предпринять шаги для скорейшей разблокировки Лачинского коридора. Студенты также направили письмо с требованиями в посольство РФ.
Студенты ЕГУ призвали и остальных студентов присоединиться к их акции.
"Наши соотечественники в эти минуты находятся в блокаде, и речь идет о сотни тысячах людей, оказавшихся в осаде со стороны врага. Мы требуем открыть Лачинский коридор", - заявили они.