Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի հետ կապող ճանապարհի արգելափակման հետևանքով առողջական ծանր խնդիրներ ունեցող Արցախի քաղաքացիների տեղափոխումը Երևան շարունակում է անհնար մնալ.Արցախի ԱՆ 12/13/2022   13:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի հետ կապող ճանապարհի արգելափակման հետևանքով առողջական ծանր խնդիրներ ունեցող Արցախի քաղաքացիների տեղափոխումը Երևան շարունակում է անհնար մնալ:
ԱՀ առողջապահության նախարարությունը գործադրում է հնարավոր բոլոր ջանքերը նրանց մասնագիտական օգնություն ցուցաբերելու ուղղությամբ՝ կապ պահպանելով նաև Երևանի մասնագետների հետ:
Ներկա պահին առաջին օգնության համար անհրաժեշտ դեղերի և բժշկական պարագաների պակաս չկա: Այդուհանդերձ, անհանգստացնող է, որ դեղամիջոցների մատակարարումը դարձել է անհնարին:
10:49 13/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանը ցանկանում է ցեղասպանություն անել Արցախի ժողովրդին՝ Գորշ գայլերի և երիտթուրքերի ոճով.Արտակ Բեգլարյան
10:03 13/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՍտեփանակերտ - Գորիս մայրուղին երկկողմանի փակ է. Արցախի ՆԳՆ
09:22 13/12/2022  |  ՄամուլՌուս խաղաղապահները սպասում են վերևից հրահանգի ․ «Հրապարակ»
09:04 13/12/2022  |  ՄամուլԱրցախի խնդիրների լուծման բանալին Երեւանո՞ւմ է ․ «Հրապարակ».
09:01 13/12/2022  |  ՄամուլԱրցախում անորոշություն է. «Փաստ»
00:08 13/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ13 ժամ շարունակ փակ է Արցախն աշխարհին կապող միակ ճանապարհը. ԱՀ ՆԳՆ
22:58 12/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱյս րոպեներին Ադրբեջանը նոր վրաններ է տեղադրում Արցախ-ՀՀ միակ ճանապարհի վրա․ Վարուժան Գեղամյան

В Минздраве Арцаха сообщили о невозможности перевозки в Ереван граждан с серьезными проблемами со здоровьем 12/13/2022   13:31  |  Лента новостей
В результате блокирования Азербайджаном дороги, соединяющей Армению, перевозка граждан Арцаха с серьезными проблемами со здоровьем в Ереван по-прежнему невозможна. Об этом говорится в заявлении министерства здравоохранения Арцаха.
Сообщается, что министерство прилагает все возможные усилия для оказания им профессиональной помощи, в том числе поддерживая связь с ереванскими специалистами.
"В настоящее время дефицита медикаментов и средств медицинского назначения для оказания первой помощи нет. Однако настораживает невозможность  поставки лекарств", - говорится в сообщении.