Իրանը բողոքի նոտա է հղել Ադրբեջանին 11/14/2022   13:40  |  Միջազգային լրահոս
Թեհրանում Ադրբեջանի դեսպանը կրկին Իրանի ԱԳՆ է կանչվել։ Այս անգամ Ալի Ալիզադեին Իրանը բողոքի նոտա է հղել Իրանի տարածքում Ադրբեջանի քաղաքացիների հանցավոր գործողությունների հետ կապված։ Այդ մասին հայտարարել է Իրանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Նասեր Քանաանի Չափին։
Իրանցի պաշտոնյան նշել է, որ Ադրբեջանի դեսպանին ներկայացվել են Իրանի տարածքում Ադրբեջանի մի շարք քաղաքացիների հանցավոր գործողությունների ապացույցներն ու հանցանշանները։
Հիշեցնենք, որ ադրբեջանական քարոզչամեքենան տեսանյութ է նետել ասպարեզ, որը, իբր, Ադրբեջանում իրանական լրտեսական ցանցի բացահայտման վերաբերյալ է։
11:31 14/11/2022  |  Միջազգային լրահոսԻրանի Խորհրդարանում կոշտ պատասխան են տվել Ալիևի սադրիչ հայտարարություններին
18:13 13/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԻնչ-որ պահի Արեւմուտքը հակադրվելու է Իրանին. քաղաքագետ
22:04 12/11/2022  |  Միջազգային լրահոսՌԴ նախագահ Պուտինը հեռախոսազրույց է ունեցել Իրանի առաջնորդ Ռաիսիի հետ
18:27 11/11/2022  |  Միջազգային լրահոսԻրանը կանչել է Ադրբեջանում իր դեսպանին՝ խորհրդակցությունների համար. ԶԼՄ (տեսանյութ)
17:14 11/11/2022  |  Միջազգային լրահոսԻրանի դեսպանը կանչվել է Ադրբեջանի ԱԳՆ
10:56 11/11/2022  |  Միջազգային լրահոսԻրանում ձերբակալվել է «Iran International» հեռուստաալիքի ներկայացուցիչը

Послу Азербайджана в Тегеране вручили ноту протеста 11/14/2022   14:08  |  Международные новости
Посол Азербайджана в Тегеране вызван в МИД Ирана. На сей раз Иран вручил Али Ализаде ноту протеста в связи с преступными действиями граждан Азербайджана на территории Исламской республики. Об этом заявил официальный представитель МИД Ирана Насер Канаани Чафи.
Иранский чиновник отметил, что послу Азербайджана были представлены доказательства и улики, связанные с преступными действиями целого ряда граждан Азербайджана на территории Ирана.
Напомним, азербайджанская пропагандистская машина вбросила информацию о якобы разоблачении в Азербайджане иранской шпионской сети.