Սուրեն Պապիկյանը Չինաստանի դեսպանի հետ քննարկել է պաշտպանական ոլորտում երկկողմ համագործակցության ընթացքը 11/11/2022   16:40  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նոյեմբերի 11-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ֆան Յունին և ՀՀ-ում ՉԺՀ դեսպանության պաշտպանական հարցերով նորանշնակ ռազմական կցորդ, ավագ գնդապետ Ան Ցյանին: «Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ այդ մասին հայտնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը։
ՀՀ պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է Ան Ցյանին պաշտպանական հարցերով ռազմական կցորդի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ ու մաղթել նորանոր հաջողություններ և արդյունաշատ աշխատանք:
Հանդիպման ընթացքում պաշտպանության նախարարը դեսպանին ներկայացրել է ադրբեջանական վերջին ռազմական ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրադրությունը:
Զրուցակիցները բարձր են գնահատել հայ-չինական երկկողմ հարաբերությունները:
Քննարկվել են պաշտպանական ոլորտում երկկողմ համագործակցության ընթացքը, զարգացման և ընդլայնման հնարավորությունները:

Армения и Китай обсуждают возможности развития и расширения сотрудничества в оборонной сфере 11/11/2022   16:54  |  Лента новостей
Министр обороны Армении Сурен Папикян принял  Чрезвычайного и Полномочного посла КНР в РА Фан Юна и новоназначенного военного атташе Китая старшего полковника Ан Цяна. Об этом "ФактИнфо" стало известно из сообщения пресс-службыоборонного ведомства Армении.
В ходе встречи  министр обороны  представил послу ситуацию, сложившуюся вследствие последней вооруженной агрессии Азербайджана.
Собеседники высоко оценили армяно-китайские двусторонние отношения.
На встрече обсуждался ход двустороннего сотрудничества в оборонной сфере, возможности развития и расширения.