Գնդակը Հայաստանի դաշտում է. նոյեմբերի 5-ին հրավիրում ենք հանրահավաք.Իշխան Սաղաթելյանը դիմեց Կաթողիկոսին, մտավորականներին, քաղաքական ուժերին 10/31/2022   12:44  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախում երեկ ազատագրական պայքարի ոգին էր, հիմա գնդակը Հայաստանի դաշտում է։ Երեկ շատ արագ արձագանքեցինք Արցախից հնչեցված կոչին՝ նոյեմբերի 5-ին՝ ժամը 15-ին, Ֆրանսիայի հրապարակում հրավիրում ենք հանրահավաք, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը.
Նրա խոսքով՝ նոյեմբերի 5-ին միասնության հանրահավաք է․
«Միասնություն ոչ թե որևէ անձի, քաղաքական ուժի կամ ընդդիմության շուրջ, այլ՝ միասնություն Արցախի ինքնիշխանության, Հայաստանի տարածքային ամբողջականության և անվտանգության շուրջ: Հանրահավաքը հրավիրել է «Դիմադրության շարժումը», բայց դա հայ ժողովրդի հանրահավաքն է: ՀՀ քաղաքացին, մասնակցելով այդ հանրահավքին, պետք է արձանագրի, որ տեր է իր հայրենիքին, և իր հայրենիքը սակարկման ենթակա չէ»,-ասաց Սաղաթելյանը՝ հավելելով, որ նոյեմբերի 5-ի հանրահավաքը քաղաքական չէ, այլ համազգային հանրավաք՝ հանուն Արցախի և Հայաստանի:
Իշխան Սաղաթելյանը դիմեց Վեհափառին և մտավորականներին՝ ակնկալելով նրանց աջակցությունը: Նա նաև դիմեց երիտասարդներին՝ կոչ անելով այդ օրը մասնակցել հանրահավաքին, քաղաքական ուժերին էլ կոչ արեց մի կողմ դնել կուսակցական շահերը և համախմբվել կարևոր գաղափարի շուրջ: Իշխան Սաղաթելյանը դիմեց նաև իշխող քաղաքական մեծամասնությանն` ասելով, որ հիմա վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին պաշտպանելու ժամանակը չէ, պետք է ուշքի գան։
12:30 31/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱյն, ինչ երեկ տեղի ունեցավ Արցախում, պատմական իրադարձություն էր.Իշխան Սաղաթելյան
12:07 31/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԻշխան Սաղաթելյանը ներկայացնում է «Դիմադրություն» շարժման առաջիկա անելիքները. ուղիղ
17:54 22/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԿարևոր հանդիպում ունեցանք Հայաստանում Չինաստանի դեսպան Ֆան Յոնի հետ․ Իշխան Սաղաթելյան
15:30 01/10/2022  |  ՄեկնաբանությունՊետք է դիմագրավել Հայաստանին սպառնացող նոր կապիտուլյացիային. Ունենք մեկ ճանապարհ` օր առաջ հեռացնել դավաճանին. Սաղաթելյան

"Теперь мяч на стороне Армении": Ишхан Сагателян позвал всех на митинг 5 ноября 10/31/2022 13:15 | Лента новостей
Вчера в Арцахе царил дух освободительной борьбы, теперь мяч на стороне Армении. Об этом на пресс-конференции в понедельник заявил представитель АРФ "Дашнакцутюн" Ишхан Сагателян.
"Мы вчера оперативно отреагировали на призывы, звучавшие из Арцаха, и созываем митинг на площади Франции 5 ноября в 15:00", - сообщил Сагателян.
По его словам, намеченное на 5 ноября мероприятия – это митинг единства.
"Консолидация не вокруг конкретного лица, политической силы или оппозиции, а вокруг суверенитета Арцаха, территориальной целостности и безопасности Армении. Митинг созвало движение "Сопротивление", но это митинг армянского народа. Гражданин РА, приняв участие в этом митинге, должен зафиксировать, что стоит на страже своей Отчизны, и что его родина не подлежит торгу", - сказал Сагателян. Он добавил, что запланированный на 5 ноября митинг не является политическим. По его словам, это общенациональное собрание во имя Арцаха и Армении.
Ишхан Сагателян обратился к Католикосу всех армян и представителям интеллигенции в надежде на их поддержку. Сагателян позвал представителей молодежи на митинг. Он обратился и к политическим силам, призвав их отложить в сторону партийные интересы и объединиться вокруг важной идеи. Ишхан Сагателян обратился также к представителям правящей силы, заявив, что сейчас не время защищать Никола Пашиняна, и призвал их одуматься.