Կոնստանտին Զատուլինի մուտքը Հայաստան արգելվել է.«Հայկական ժամանակ» 10/25/2022   13:28  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Հայկական ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ ՌԴ ԱՊՀ գործերի, եվրասիական ինտեգրման և հայրենակիցների հետ կապերի հանձնաժողովի նախագահ Կոնստանտին Զատուլինի մուտքը Հայաստանի Հանրապետություն արգելվել է։
«Զատուլինն այլևս համարվում է անցանկալի անձ Հայաստանում։
Հիշեցնենք՝ իր հրապարակային հարցազրույցներում Զատուլինը բազմիցս մեղադրել է ՀՀ իշխանությանը 44-օրյա պատերազմի պարտության համար:
Ավելին՝ ներխուժելով Հայաստանի ներքաղաքական կյանք՝ Զատուլինը մեկ անգամ չէ, որ բարձրաձայնել է, թե Նիկոլ Փաշինյանը պետք է հեռանա։ Զատուլինը հասցրել էր անգամ ՀՀ իշխանություններին մեղադրել հայ-ռուսական հարաբերությունների մեջ սեպ խրելու համար։ Իսկ Հայաստան կատարած վերջին այցելության ժամանակ «Երկիր Մեդիա»-ին տված հարցազրույցի ընթացքում նա մեղադրել էր վարչապետին ՀՀ սուվերեն տարածքով «միջանցք» ստորագրելու համար։ «Հնարավոր միջանցքի շուրջ հարցերը պետք է տալ ստորագրողներին, «միջանցքը» ստորագրել է Փաշինյանը»,- ասել էր Զատուլինը։
Նկատենք, սակայն, որ նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության մեջ խոսք անգամ չկա ՀՀ սուվերեն տարածքով միջանցքի մասին։ Հայտարարության մեջ խոսվում է միայն Լաչինի միջանցքի մասին»,-գրել է armtimes.com-ը։
10:53 20/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԶատուլինը հանդիպել է Ռոբերտ Քոչարյանի, Արկադի Ղուկասյանի և Բակո Սահակյանի հետ
17:37 06/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀայ ժողովրդին չաջակցելը Ռուսաստանի համար նշանակում է ինքն իրեն դավաճանել. Զատուլին
14:27 25/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանի վերընտրվելը ձեռնտու է Ադրբեջանի իշխանություններին. Զատուլին
18:47 03/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյան բացարձակապես իրավունք չի ունեցել իրեն գլխավոր հրամանատար հայտարարել. Զատուլին
14:56 22/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Պետդումայի պատգամավորը հայտարարել է Հայաստանում դեսանտային գործողություններ իրականացնելու մասին
14:21 05/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ տարածքում մեր 102-րդ ռազմաբազան գեղեցկության համար չէ. Զատուլին
12:32 09/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրա Բաբլոյանը եւ Կոնստանտին Զատուլինը քննարկել են համագործակցության նոր հարթակի ստեղծումը

Константину Затулину запретили въезд в Армению – “Айкакан жаманак” 10/25/2022   14:01  |  Лента новостей
Первый заместитель председателя комитета Госдумы по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками Константин Затулин объявлен "персоной нон грата" в Армении, пишет издание “Айкакан жаманак" со ссылкой на свои источники.
"По сведениям “Айкакан Жаманак”, запрещен въезд в Армению Константину Затулину. Отныне он считается нежелательной персоной в Армении”, - говорится в публикации.
Отмечается, что в своих публичных интервью Затулин неоднократно обвинял власти Армении в поражении в 44-дневной войне.
Более того, как указывается в публикации, вмешиваясь во внутриполитическую жизнь Армении, Затулин неоднократно заявлял, что Никол Пашинян должен уйти. Отмечается, что Затулин успел даже обвинить власти Армении во внесении раскола в отношения с Россией.
"А в ходе своего последнего визита в Армению в интервью телекомпании “Еркир Медиа” Затулин обвинил премьер-министра Армении в подписании документа  о “коридоре” по суверенной территории Армении. Вопросы о возможном коридоре надо адресовать подписантам, “коридор” подписал Пашинян”, - заявил Затулин, слова которого приводит СМИ.
Издание отмечает, что  в заявлении от 9 ноября, однако, нет ни слова о коридоре по суверенной территории. В заявлении говорится о Лачинском коридоре, пишет "Айкакан жаманак".