Այն, որ Ջալալ Հարությունյանը անմեղ է, իմ խորին համոզմամբ վաղ թե ուշ կարձանագրվի. Սարդարյան 09/05/2022   13:47  |  Մեկնաբանություն
Այն, որ Ջալալ Հարությունյանը անմեղ է, իմ խորին համոզմամբ վաղ թե ուշ կարձանագրվի, սակայն տհաճ զգացողությունը, որ մենք նույնիսկ մեր ամենաազնիվ հերոսներին ենք պախարակում, կմնա։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Ջալալ Հարությունյանի պաշտպան Արսեն Սարդարյանը։
«Այսօր ստանձնեցի գեներալ-լեյտենանտ Ջալալ Հարությունյանի շահերի պաշտպանությունը,
Ցավում եմ, որ մեր իրավապահ մարմինները Ջալալ Հարությունյանի պես հայրենասեր, հմուտ և զգոն հրամանատարի մեղադրանք են առաջադրել, իբր իր պարտականությունների նկատմամբ անփույթ վերաբերմունք ցուցաբերելու համար:
Ջալալ Հարությունյանը մեր հայրենիքը պաշտպանելու համար ջանք և առողջություն չի խնայել, արել է հնարավորը և նույնիսկ անհնարինը: Պատահական չէ, որ մեր թշնամին բարձրաստիճան հրամանատարությունից հենց նրան է թիրախ ընտրել, և միայն հրաշքով՝ լրջագույն վիրահատությունների միջոցով է հնարավոր եղել Ջալալ Հարությունյանին կրկին ոտքի կանգնեցնել:
Այն, որ Ջալալ Հարությունյանը անմեղ է, իմ խորին համոզմամբ վաղ թե ուշ կարձանագրվի, սակայն տհաճ զգացողությունը, որ մենք նույնիսկ մեր ամենաազնիվ հերոսներին ենք պախարակում, կմնա…»,- գրել է Սարդարյանը։

Адвокат заявил о невиновности экс- командующего Армией обороны Арцаха Джалала Арутюняна 09/05/2022 14:15 | Комментарий
Невиновность бывшего командующего Армией обороны Арцаха Джалала Арутюняна рано или поздно будет констатирована, но неприятное ощущение от того, что мы порочим даже самых честных наших героев, останется. Об этом написал адвокат Арсен Сардарян на своей странице в Facebook.
Сардарян сообщил, что сегодня взял на себя защиту интересов генерал-лейтенанта Джалала Арутюняна.
"Я сожалею, что наши правоохранительные органы предъявили обвинение такому патриотичному, умелому и бдительному командиру, как Джалал Арутюнян, якобы за халатное отношение к своим обязанностям. Джалал Арутюнян не жалел сил и здоровья для защиты нашей родины, сделал все возможное и невозможное", - отметил адвокат.
Адвокат назвал неслучайным тот факт, что враг из высокопоставленных командиров выбрал в качестве мишени именно его, и только чудом, с помощью серьезнейших операций, удалось вновь поставить Джалала Арутюняна на ноги.