Թուրքիայում մի խումբ անձինք հարձակվել են Առլեն անունով հայ երիտասարդի վրա և ծեծել նրան 07/29/2022   16:25  |  ԼՐԱՀՈՍ
Թուրքիայի Ուսկուդար քաղաքում մի խումբ անձինք հարձակվել են Առլեն անունով հայ երիտասարդի վրա և ծեծել նրան։ Միջադեպի վերաբերյալ թվիթերյան իր էջում գրել է Թուրքիայի Միլլի Մեջլիս հայազգի պատգամավոր Կարո Փայլանը.
«Աուտիզմով տառապող երիտասարդ Առլենը մեկ շաբաթ առաջ Ուսկուդարում հարձակման է ենթարկվել հինգ հոգու կողմից։
Այն փաստը, որ հարձակվողները ծեծել են 45 կգ Առլենին սպանելու նպատակով, իսկ մեղավորները քրեական պատասխանատվության չեն ենթարկվել, ինձ ստիպում է կասկածել, որ կատարվածը ատելության հիմքով արված հանցագործություն է։ Առլենին հայ լինելու համա՞ր են ծեծել»,- գրել է Փայլանը։
18:47 14/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի օկուպացված հողերում հայկական ականները պայթեցնում են թուրքերն ու ադրբեջանցիները
21:38 04/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրագածոտնի մարզի Օհանավան համայնքում ևս արաբ ներկայացող անհայտ ազգությամբ ինչ – որ անձինք տներ և մեծ թվով հողակտորներ են ձեռք բերել. Օհանավանի համայնքապետ
20:00 04/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԹուրք լրատվամիջոցները Երեւանում նկարահանումներ են իրականացնում. ԱԳՆ-ից ասում են՝ տեղյակ չեն, իսկ որտեղ է ԱԱԾ-ն
21:44 19/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ոստիկանությունը հերքում է լուրերը, թե «Ոսկու աշխարհի» դիմացից բերման է ենթարկվել 2 թուրք
20:41 10/09/2021  |  ՔաղաքականԱդրբեջանցիներն իրենց վանդալիզմով շատ նման են թուրքերին և իսլամիստ ահաբեկիչներին. ռուս փորձագետ
15:07 25/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍYereva.Today. Թուրքերը Մառնեուլում ջարդուխուրդ են արել Հայաստան եկող 30-ից ավելի բեռնատար

В Турции избили молодого армянина, страдающего аутизмом: Гаро Пайлан рассказал подробности 07/29/2022   16:43  |  Лента новостей
Армянский депутат парламента Турции Гаро Пайлан в своем микроблоге в Twitter сообщил об избиении молодого армянина в городе Ускюдаре.
Пайлан рассказал, что неделю назад в районе Ускюдар группа из пяти человек напала на молодого человека по имени Арлен, страдающего аутизмом.
"Тот факт, что нападавшие избили 45-килограммового Арлена с целью его убить, а виновные не были привлечены к уголовной ответственности, вызывает у меня подозрения в том, что инцидент является преступлением, совершенным на почве ненависти. Арлена избили из-за того, что он армянин?" — написал депутат.
15:01 29/10/2021  |  Лента новостейПроживающий в Турции армянин впервые получил право стать главой административного района
13:53 15/05/2019  |  Лента новостейАрхиепископ Атешян выразил протест против турецкого телеведущего, заставлявшего армянского юношу принять ислам в прямом эфире
11:06 14/05/2019  |  Лента новостейВ Турции армянского мальчика заставили принять ислам в прямом эфире - News.am
16:55 17/01/2018  |  Лента новостейАрестованный в Стамбуле армянин является гражданином Турции - МИД Армении
12:13 16/11/2016  |  Лента новостейОчередная расистская надпись появилась на стене армянского колледжа в Стамбуле
16:07 19/01/2016  |  Международные новости В годовщину убийства Гранта Динка на стене армянской школы в Стамбуле появилась армянофобская надпись
17:11 13/11/2015  |  Международные новостиВ Турции снимают документальный фильм о погромах армян в Дерсиме
11:54 29/08/2015  |  Международные новостиПостроенная в Стамбуле армянская школа будет сдана в эксплуатацию в текущем году
14:42 19/09/2013  |  Международные новостиТурецкий аналитик: ”Армяне хотят вернуться, у них есть выданные в османский период свидетельства на право собственности”