Պայթուցիկներ չեն հայտնաբերվել նաեւ Երևանի մետրոպոլիտենի «Երիտասարդական», «Զորավար Անդրանիկ» և «Սասունցի Դավիթ» կայարաններում. ԱԻՆ 07/20/2022   17:29  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԻՆ-ը հայտնում է, որ ավարտվել են Մետրոպոլիտենի եւս երեք կայարաններում՝ Երիտասարդական», «Զորավար Անդրանիկ» և «Սասունցի Դավիթ», որոնողական աշխատանքներն ու պայթուցիկներ չեն հայտնաբերվել։
Ինչպես արդեն հայտնել ենք՝ հուլիսի 20-ին, ժամը 12։57-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի մետրոպոլիտենի կայարաններում պայթուցիկ սարքեր են տեղադրված։
ԱԻՆ-ն ավելի վաղ հայտնել էր կինոլոգիական և սակրավորական խմբերը ավարտել են որոնողական աշխատանքները Երևանի մետրոպոլիտենի «Բարեկամություն», «Մարշալ Բաղրամյան» և «Հանրապետության Հրապարակ» կայարաններում․ պայթուցիկ սարքեր չեն հայտնաբերվել։

Поисковые работы еще на трех станциях метро в Ереване завершены, взрывных устройств не обнаружено 07/20/2022   17:52  |  Чрезвычайное просшествие
Поисковые работы на станциях “Еритасардакан”, “Зоравар Андраник” и “Сасунци Давид” ереванского метрополитена завершились, взрывных устройств не обнаружено.  Об этом сообщает пресс-служба МЧС Армении.
Как уже ранее сообщалось, сегодня в 12։57 в национальный центр управления в кризисных ситуациях МЧС Армении поступил сигнал о том, что на станциях метро в Ереване заложены взрывные устройства.
На место происшествия отправились группа кинологов и инженерно-саперный отряд.
Ранее кинологические и саперные группы МЧС и полиции Армении завершили поисковые работы на станциях “Дружба” (Барекамутюн), “Маршал Баграмян” и “Площадь Республики” ереванского метрополитена, взрывных устройств не обнаружено. Поисковые работы на других станциях продолжаются.