Հունաստանի պետական լրատվամիջոցների աշխատակիցները գործադուլ են հայտարարել 07/18/2022   12:16  |  Միջազգային լրահոս
Հունաստանի պետական լրատվամիջոցների աշխատակիցները 24 ժամով գործադուլ են հայտարարել՝ պահանջելով բարձրացնել լրագրողների աշխատավարձերը։ Այդ մասին հաղորդում է РИА-ն։
Գործադուլին միացել են, մասնավորապես, Հունաստանի հանրային ռադիոյի և հեռուստատեսության, Աթենքի AMHA գործակալության, տեղական ռադիոկայանների, հեռուսաալիքների, պետական գործակալությունների մամուլի ծառայությունների աշխատակիցները, տեղեկատվության և հաղորդակցության պետքարտուղարկության աշխատողները։
Գործադուլը կտևի հունիսի 18-ի ժամը 05։30-ից մինչև հունիսի 19-ի ժամը 05։30-ը։ Այդ ժամանակահատվածում լրատվամիջոցները նորություններ չեն թողարկի։
15:31 17/07/2022  |  Միջազգային լրահոսՀունաստանում ուկրաինական ինքնաթիռ է կործանվել
14:14 05/06/2022  |  Միջազգային լրահոսՀունաստանը Ուկրաինայի համար սպառազինության «անհավանական քանակություն» է նախապատրաստել
23:35 11/04/2022  |  Միջազգային լրահոսՀունաստանի արտգործնախարարը կոշտ է արձագանքել ԱՄՆ-ի կողմից Թուրքիային F-16-երի վաճառելուն
21:59 28/03/2022  |  Միջազգային լրահոսՀունաստանի խորհրդարանական կուսակցությունը պահանջում է պատժամիջոցներ սահմանել Ադրբեջանի եւ անձամբ Ալիեւի դեմ
21:38 18/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԴեսպան Մկրտչյանը հանդիպել է Հունաստանի հոգևոր առաջնորդին
00:00 11/02/2022  |  Միջազգային լրահոսՀունաստանը մերժել է՝ Էգեյան ծովում կղզիների ապառազմականացման վերաբերյալ Թուրքիայի պահանջները
20:57 20/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀունաստանի մի շարք քաղաքաների կարևոր վայրերը կլուսավորվեն հայկական եռագույնով
15:43 17/01/2022  |  Միջազգային լրահոսՀունաստանը չի պատրաստվում սահմանազատման հարցում զիջումներ անել Թուրքիային

В Греции государственные СМИ проводят забастовку 07/18/2022 12:29 | Международные новости
Государственные СМИ Греции проводят 24-часовую забастовку, требуя повышения зарплаты журналистов и работников СМИ - членов профсоюзов, передает РИА Новости.
В забастовке участвуют, в частности, общественное радио и телевидение Греции ERT, Афинское агентство новостей АМНА, муниципальные радиостанции, муниципальные телеканалы, пресс-службы государственных ведомств, генсекретариат информации и коммуникаций.
Забастовка проходит с 05:30 понедельника, 18 июля, до 05:30 вторника, 19 июля. В это время СМИ не будут передавать новости.
В заявлении профсоюзов сотрудников СМИ, участвующих в акции протеста, финансовый блок правительства продолжает отказываться от удовлетворения требований о справедливой заработной плате журналистов в государственных СМИ и предлагает лишь некоторые льготы.
"Мы не закрываем дверь для переговоров и настаиваем на реальном увеличении. Пособия, не связанные с заработной платой, являются долгожданным дополнением к реальным надбавкам", - говорится в заявлении.
По мнению профсоюзов, правительство могло бы включить удовлетворение требований в инициативы, которые, как оно заявило, оно намерено предпринять в ответ на рекомендации ЕС в связи ограничениям в отношении свободы печати в Греции.
"Мы все, работники государственных СМИ, бастуем и требуем достойного обращения. Мы защищаем наши справедливые требования", - говорится в заявлении.