Ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումները խոշոր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արեւելյան դիրքերի ուղղությամբ․ ՊՆ 07/16/2022   09:16  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հայտարարությունը, թե իբր հուլիսի 15-ի լույս 16-ի գիշերը ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական մարտական դիրքերի ուղղությամբ, ապատեղեկատվություն է։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ ՊՆ-ն:
«Միևնույն ժամանակ, հենց ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումներն են տարբեր, այդ թվում նաև խոշոր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի նշված հատվածում տեղակայված հայկական մարտական դիրքերի ուղղությամբ։ Հայկական կողմի պատասխան գործողություններով ադրբեջանական ստորաբաժանումների կրակը լռեցվել է», - «Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ` նշվում է ՀՀ ՊՆ-ի հայտարարության մեջ։

Азербайджанские ВС из крупнокалиберного оружия открыли огонь по армянским позициям - Минобороны 07/16/2022 09:41 | Лента новостей
Распространенное министерством обороны Азербайджана заявление о том, что якобы в ночь с 15 на 16 июля подразделения ВС РА открыли огонь в направлении азербайджанских боевых позиций, расположенных на восточном участке армяно-азербайджанской границы -дезинформация. Об этом "ФактИнфо" стало известно из сообщения министерства обороны РА.
"При этом именно подразделения азербайджанских ВС открыли огонь из различных видов стрелкового оружия, в том числе крупнокалиберных, в направлении армянских боевых позиций, расположенных на указанном участке армяно-азербайджанской границы. Ответными действиями армянской стороны огонь азербайджанских подразделений был подавлен", - говорится в заявлении оборонного ведомства РА.