Մեծ Բրիտանիայի դեսպանին արգելել են մտնել Ռուսաստանի Դաշնային խորհրդի շենք 07/08/2022   14:52  |  Մեկնաբանություն
Ռուսաստանում Մեծ Բրիտանիայի դեսպանին թույլ չեն տվել մուտք գործել Դաշնային խորհրդի շենք։
Դեսպանն ու դեսպանատան մյուս աշխատակիցներին Դաշնային Խորհդի շենք մտնելն արգելված է։ Այդ մասին, РИА новости-ի փոխանցմամբ, ասել է սենատոր Վյաչեսլավ Տիմչենկոն։
«Որոշում է ընդունվել Մեծ Բրիտանիայի դեսպանին և մյուս դիվանագետներին ու պաշտոնյաներին չթույլատրել այցելել Դաշնային խորհրդի շենք և առհասարակ, գտնվել այնտեղ»,-ասել է սենատորը։
14:10 07/07/2022  |  Միջազգային լրահոսԿայացել է Ռուսաստանի և Թուրքիայի արտգործնախարարների հանդիպումը
23:43 06/07/2022  |  Միջազգային լրահոսԻրանում լրտեսության կասկածանքով ձերբակալվել են մի քանի օտարերկրյա դիվանագետներ, այդ թվում՝ երկրում Մեծ Բրիտանիայի առաքելության ղեկավարի տեղակալը․ Reuters
23:35 06/07/2022  |  Միջազգային լրահոսԲորիս Ջոնսոնը մտադիր չԷ հրաժարական տալ եւ «կշարունակի պայքարել»․ Sky News
21:00 30/06/2022  |  Միջազգային լրահոսՌուսաստանի ԱԳՆ-ն Մեծ Բրիտանիայի դեսպանին բողոք է հայտնել Պուտինի մասին՝ երկրի ղեկավարության գռեհիկ խոսքերի պատճառով
19:24 25/06/2022  |  Միջազգային լրահոսԱվստրալիան, Մեծ Բրիտանիան, Նոր Զելանդիան, ԱՄՆ-ն և Ճապոնիան հայտարարել են Խաղաղ օվկիանոսյան տարածաշրջանում նոր դաշինք ստեղծելու մասին
15:27 25/06/2022  |  Միջազգային լրահոսՀամայն Ռուսիո պատրիարք Կիրիլը պատարագի ժամանակ սայթաքել և ընկել է
16:43 21/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՌուսաստանի պատասխանը Լիտվայի թշնամական գործունեություններին չի ուշանա. ՌԴ ԱԽ քարտուղար

Британскому послу запретили посещать здание Совета Федерации РФ 07/08/2022   15:05  |  Международные новости
Посол и другие сотрудники британской дипмиссии в России не смогут посещать здания Совета Федерации, сообщил председатель комитета верхней палаты по регламенту Вячеслав Тимченко. Его слова приводит РИА Новости.
"Принято решение отказать в возможности посещения и присутствия в зданиях Совета Федерации послу Великобритании и другим аккредитованным дипломатам и официальным лицам", — сказал он на заседании палаты.
Спикер Совфеда Валентина Матвиенко, со своей стороны, отметила, что такое решение российских сенаторов может помочь их британским коллегам одуматься.
"С каждым днем мы сталкиваемся со все более и более неправомерными, надуманными решениями. Такого не было даже в самые трудные времена, для этого и есть дипломаты, чтобы налаживать диалог. Это вынужденная мера с нашей стороны, может, наши коллеги там одумаются", — сказала она.