Նիկոլը 3 անգամ կարողացավ հաղթել ընդդիմությանը, բայց կարող է լուրջ վախեր ունենալ Սուքիասյանից. Արգիշտի Կիվիրյան (տեսանյութ) 06/21/2022   22:35  |  Քաղաքական
Այս պահին Նիկոլը մտահոգություն չունի ընդդիմությունից, նա 3 անգամ կարողացավ հաղթել ընդդիմությանը՝ ներքին պայքարում, բայց կարող է լուրջ անհանգստանալ և վախեր սեփական թիմից, հատկապես Խաչատուր Սուքիասյանից։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի եթերում ասել է վերլուծաբան Արգիշտի Կիվիրյանը։
Նրա խոսքով՝ Սուքիասյանն ունի քաղաքական հավակնություններ, մեծ գումարներ և նա 2008-ին ցույց տվեց, որ ունակ է գնալ քաղաքական ռիսկերի։ «Ջհանգիրյանը Սուքիասյանի խնամին է, իսկ վերջերս էլ քննարկվում էր, որ Սուքիասյանի թիմի անդամներից մեկը՝ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը Մոսկվայում ասել էր, որ այո՛, պատերազմը կարելի էր կանգնեցնել հոկտեմբերի 19-ին, ինչն էլ իր հերթին մի մեծ քար էր Նիկոլ Փաշինյանը բոստանը»,- նշել է Կիվիրյանը։
Բանախոսն անդրադարձել է նաև Արթուր Վանեցյանի մանդատից հրաժարվելուն, ներքաղաքական պայքարին ու ընդդիմության պահվածքին, որի արդյունքում էլ, ըստ նրա, իշխանությունն այսչափ լկտի պահվածք է ցուցաբերում։
16:20 21/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԵԱՏՄ-ն անցնում է ինտեգրացիոն ներուժի բացահայտման փուլ՝ ի շահ ընդհանուր տնտեսական տարածքի ստեղծման և կայուն տնտեսական աճի. Վարչապետ
13:16 21/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԵԱՏՄ երկրների համար պարենային անվտանգության ապահովումը մնում է կարևորագույն խնդիրը.Փաշինյան
10:39 21/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱյսօր Ոստիկանության զորքերը մեծ վաստակով և լիիրավ իրավունքով են ներկայանում իրենց կազմավորման հոբելյանին. Նիկոլ Փաշինյան
21:46 20/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄինսկում տեղի է ունեցել Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նեղ կազմով նիստը

Никол трижды сумел обыграть оппозицию, но он, возможно, серьезно побаивается Сукиасяна - Кивирян 06/22/2022   13:08  |  Политика
На данный момент премьер-министра Армении Никола Пашиняна оппозиция не беспокоит, он ее уже трижды сумел обыграть на арене внутренней борьбы, заявил в эфире “ФактИнфо” аналитик Аргишти Кивирян. Однако, по мнению аналитика, серьезные опасения и страхи у него может вызвать собственная команда, особенно Хачатур Сукиасян.
По его словам, “у Сукиасяна есть политические амбиции, большие средства, и он в 2008 году показал, что способен идти на политические риски”.
“Джангирян приходится Сукиасяну сватом. А недавно обсуждалось, что один из членов команды Сукиасяна – президент Ваагн Хачатурян – в Москве заявил, что "войну, да, можно было остановить 19 октября", а это огромный камень в огород Никола Пашиняна”, - отметил Кивирян.
Собеседник агентства также прокомментировал отказ Артура Ванецяна от депутатского мандата, внутриполитическую борьбу и поведение оппозиции, из-за которого, по его словам, власть ведет себя столь наглым образом.