«Դիմադրություն» շարժման մասնակիցները շրջափակել են ՀՀ նախագահական նստավայրն ու ԱԺ բոլոր մուտքերը 05/25/2022   09:01  |  ԼՐԱՀՈՍ
Անհնազանդության ակցիաները շարունակվում են։ Ընդդիմության մասնակիցները երթով Բաղրամյան պողոտայով շարժվեցին դեպի ԱԺ-ի ուղղությամբ։ Այժմ շրջափակել են ՀՀ նախագահական նստավայրն ու ԱԺ շենքի բոլոր մուտքերը։  Գերատեսչությունների կողքով անցան «ամոթ» վանկարկելուվ։
Ավելի վաղ Դիմադրության շարժման համակարգողներից Իշխան Սաղաթելյանը հայտնել էր, որ շրջափակելու են նախագահական նստավայրը։ Պողոտայի տարբեր հատվածներում՝ խաչմերուկներում ոստիկանության մեծաթիվ ուժեր են կուտակված։ Նրանք այս անգամ հատուկ հանդերձանքով են՝ սաղավարտներով և վահաններով պաշտպանված։
19:29 24/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՉնայած հորդառատ անձրեւին քաղաքացիները Սասունցի Դավիթ արձանի մոտից սկսեցին իրենց երթը դեպի Ֆրանսիայի հրապարակ (տեսանյութ)
18:57 24/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ«Դիմադրության» հանրահավաքը մեկնարկում է. պահանջը նույնն է՝ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը.Ուղիղ

Протестующие в Ереване окружили президентскую резиденцию и перекрыли все входы в парламент 05/25/2022 09:17 | Лента новостей
Движение сопротивления с утра 25 мая возобновила акции гражданского неповиновения с требованием отставки Никола Пашиняна с поста премьер-министра Армении.
Участники протестного движения провели шествие к резиденции президента Армении на проспекте Баграмяна в центре Еревана. Демонстранты окружили президентскую резиденцию и перекрыли все входы в парламент. Протестующие возле здания парламента стали скандировать “Позор!”.
Ранее вице-спикер НС Армении, один из координаторов Движения сопротивления Ишхан Сагателян заявил, что оппозиция планирует окружить президентскую резиденцию. У здания сконцентрированы крупные силы полиции. На сей раз они в специальном обмундировании.