Ոստիկանությունը կիրառել է խայտառակ անհամաչափ բռնի ուժ, այս պահին շուրջ 180 բերման ենթարկվածի կա.Իշխան Սաղաթելյան 05/05/2022   14:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
Առավոտից մայրաքաղաքում և մարզերում շարունակվել են բողոքի անհնանզանդության ակցիաները։ Այս պահին էլ՝ Սևան-Մարտունի, Սևան-Երևան ճանապարհները փակ են, ինձ ասացին, որ Տավուշում փակ ճանապարհներ ևս լինելու են: Երևանում այս պահին մի քանի ուղղություններով երթեր են տեղի ունենում, որոնք ուղեկցվում են անհնազանդության ակցիաներով: Այս մասին Ֆրանսիայի հրապարակում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը:
Նրա խոսքով՝ ոստիկանությունը կիրառել է անհամաչափ բռնի ուժ՝ անգամ պատգամավորների նկատմամբ։ Սաղաթելյանը հաղորդեց նաև, որ այս պահին շուրջ 180 բերման ենթարկվածի կա, որոնցից 40-ը՝ պատերազմի մասնակիցներ են.
«Բերման է ենթարկվել նաև արդարության մարտիկ Համբիկ Սասունյանը, ոստիկանությունն ու Նիկոլը այս քայլով ցանկանում էին, հավանաբար, թուրքերին և ադրբեջանցիներին դուր գալ, թուրքական մամուլի արձագանքը տեսաք, որքան երջանիկ և ուրախ էին, որ հայ վրիժառուն, 40 տարի բանտարկվելուց հետո, Երևանի կենտրոնում հարձակման է ենթարկվում ոստիկանություն: Սրանով միայն խայտառակում են իրենց, շարունակում են կատարել վարչապետի աթոռին հայտնված անձի ապօրինի հրահանգները, բայց երկար չեն կարողանա, որովհետև պահը գալու է և պարտավորված են լինելու զեկուցել Փաշինյանին, որ իրավիճակն այլևս չեն կարողանում վերահսկել»,-ասաց Սաղաթելյանը:
20:59 04/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլը հայի արյուն է ուզում, բայց արյուն չի լինելու, մենք իրեն հեռացնելու ենք առանց արյուն. Իշխան Սաղաթելյան
19:48 04/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱյս պահին Իշխան Սաղաթելյանը մուտք գործեց ԱԳՆ-ի շենք՝ Արցախի դրոշը ձեռքին
16:36 04/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ փոխխոսնակ Իշխան Սաղաթելյանը հրապարակեց Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի հանրային պահանջը
13:50 04/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԻշխան Սաղաթելյանը հանձնարարություն է տվել ԱԱԾ-ին՝ ի պատասխան Անդրանիկ Քոչարյանի հայտարարության (տեսանյութ)

Полиция применила несоразмерную грубую силу, около 180 участников акци подвергнуты приводу – Ишхан Сагателян 05/05/2022   14:49  |  Лента новостей
“С утра в Армении возобновились акции неповиновения с требованием отставки премьер-министра Армении Никола Пашиняна. В настоящее время перекрыты трассы Севан-Ереван и Севан-Мартуни. Мне сказали, что  перекроют дороги и в Тавуше. В Ереване в данный момент по нескольким направления проходят шествия, которые сопровождаются акциями неповиновения”, - заявил председатель АРФ “Дашнакцутюн”, вице-спикер НС РА Ишхан Сагателян в беседе с журналистами в четверг.
По его словам, полиция применила грубую силу, даже в отношении подростков. Сагателян также сообщил, что к этому моменту приводу подвергнуты 180 демонстрантов.
“В полицию был доставлен и борец за справедливость Амбик Сасунян. Никол, видимо, этим своим шагом, хотел понравиться туркам и азербайджанцам. Вы видели реакцию турецкой прессы. Как они обрадовались тому, что армянский мститель после 40 лет заключения подвергся нападению в центре Еревана со стороны полиции. Этим все сказано. Тем самым они лишь позорят себя, продолжают выполнять приказы человека, оказавшегося в кресле премьера, но долго они не смогут, потому что настанет момент, и они будут обязаны доложить Пашиняну, что ситуацию отныне невозможно контролировать”, - сказал Сагателян.