Մեծ թվով ոստիկանական ուժեր ԱԺ շենքի դիմաց՝ Նիկոլ Փաշինյանի այցին ընդառաջ (տեսանյութ) 05/04/2022   15:44  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նիկոլ Փաշինյանի այցին ընդառաջ մեծ թվով ոստիկանական ուժեր են բերվել ԱԺ շենքի դիմաց: Նրանք Բաղրամյան պողոտայի երկայնքով պատ են կազմել Ազգային ժողովի շենքի դիմաց, ինչպես նաև ներսում։ Նշենք, որ այսօր 16։00-ին ԱԺ-ում պետք է կայանա կառավարության հարց ու պատասխան։ ԱԺ է գալու նաև Նիկոլ Փաշինյանը: Տեղեկացնենք նաև, որ այս պահին Ֆրանսիայի հրապարակում ընթանում է հանրահավաք, որի ժամանակ նախատեսվում է ձևակերպել Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի հանրային պահանջ և այն ներկայացնել ԱԺ։
Նշենք, որ ԱԺ բակում լուսաձայնային նռնակներ են տեղադրվել:
ԱԱԾ-ն և Ոստիկանությունն էլ հայտարարություն են տարածել՝ նշելով, որ ունեն օպերատիվ տեղեկություններ, որ ընդդիմության հավաքի կազմակերպիչները մտադիր են դրդել հավաքի մասնակիցներին գրավել ԱԺ շենքը:
11:41 04/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԼուսաձայնային նռնակներ՝ ԱԺ բակում. պատրաստվում են Նիկոլ Փաշինյանի գալուն
23:41 03/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանի ընտանիքը կառավարական ամառանոցից տեղափոխվե՞լ է. Վարչապետի աշխատակազմից մեկնաբանություն ստանալ չի հաջողվում
19:49 03/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԻ՞նչ ասես․․․Ավետիք Իշխանյան
17:04 03/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԻշխող վերնախավը հոգեվարքի մեջ է և բարիկադների վրա է նետել թուրքերին վաճառված ոստիկաններին. Գաբրելյանով
16:57 03/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետն ընդունել է Ֆրանսիայի Սենատի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամական խմբի պատվիրակությանը

Крупные силы полиции стянуты к зданию парламента Армении перед приездом Пашиняна 05/04/2022   16:06  |  Лента новостей
Крупные силы полиции стянуты к зданию парламента Армении перед прибытием оремьер-министра РА Никола Пашиняна в НС.
Полицейские выстроились в плотный кордон на проспекте Баграмяна, напротив здания Национального Собрания. Отметим, что сегодня в 16:00 в парламенте пройдет правительственный час, на котором планируется участие Никола Пашиняна. Отметим, что в эти минуты на площади Франции в центре Еревана проходит митинг, в ходе которого планируется сформулировать общественное требование об отставкв Пашиняна  и представить его в НС.
Отметим, что во дворе НС установлены светошумовые гранаты.
Ранее СНБ и Полиция Армении выступили с заявлением, в котором сообщили о наличии у них оперативных данные о том, что организаторы митинга оппозиции намерены подтолкнуть участников акции к захвату здания НС.