Նիկոլ Փաշինյանն ապրիլի 20-ին հանդիպում կունենա ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինի հետ 04/18/2022   16:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ապրիլի 19-20-ին երկօրյա պաշտոնական այց կկատարի Ռուսաստանի Դաշնություն: Այս մասին հայտնում են ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Այցի շրջանակում վարչապետ Փաշինյանը հանդիպում կունենա ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Երկու երկրների առաջնորդները կքննարկեն հայ-ռուսական ռազմավարական և դաշնակցային հարաբերությունների հետագա զարգացմանը վերաբերող օրակարգային հարցեր: Անդրադարձ կկատարվի Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի առաջնորդների՝ 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի, 2021 թվականի հունվարի 11-ի և նոյեմբերի 26-ի եռակողմ հայտարարությունների կատարման ընթացքին:
Նիկոլ Փաշինյանն ապրիլի 20-ին հանդիպում կունենա նաև ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինի, Ռուսաստանի Պետական Դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի, ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի հետ:
Նախատեսված է նաև վարչապետի այցը Նիժնի Նովգորոդ:
16:07 18/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄոսկվայում տեղի կունենա Պուտին-Փաշինյան հանդիպումը
14:06 09/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանն ապրիլի 19-ին կմեկնի Մոսկվա
08:41 02/04/2022  |  ՄամուլՌուսաստանը «պատժել» է Փաշինյանին. «Հրապարակ»
18:34 28/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՌուսաստանն իր անհետեւողականությամբ հեղինակազրկում է իր իսկ խաղաղապահների առաքելությունը Արցախում
16:59 25/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՊուտինն այսօր հեռախոսազրույց կունենա Փաշինյանի հետ. Կրեմլ
10:19 09/03/2022  |  ՄամուլՌուսաստանը պատրաստ չէ այլեւս Փաշինյանի երկակի խաղերը հանդուրժել. «Հրապարակ»
21:14 26/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՊուտինն ու Փաշինյանը հեռախոսազրույցում քննարկել են հայ-ադրբեջանական սահմանի անվտանգությանը վերաբերող հարցեր

Пашинян в ходе визита в РФ встретится также с Мишустиным, Володиным и Матвиенко 04/18/2022   17:30  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян 19-20 апреля с двухдневным официальным визитом посетит Российскую Федерацию.
Как сообщает пресс-служба правительства Армении, в рамках визита премьер-министр Пашинян проведет встречу с президентом РФ Владимиром Путиным. Главы двух государств обсудят вопросы дальнейшего развития армяно-российских стратегических и союзнических отношений. Будет затронут процесс реализации договоренностей, зафиксированных в трехсторонних заявлениях премьер-министра Республики Армения, президента Российской Федерации и президента Азербайджанской Республики от 9 ноября 2020 года, 11 января и 26 ноября 2021 года.
20 апреля Никол Пашинян также встретится с председателем правительства РФ Михаилом Мишустиным, председателем Государственной Думы ФС РФ Вячеславом Володиным и председателем Совета Федерации ФС РФ Валентиной Матвиенко.