Հայաստանի այսօրվա իշխանություններն իրավասու չեն Արցախի անունից հանդես գալու 04/14/2022   17:16  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովն այսօրվա արտահերթ նիստում քննարկելու է ՀՀ իշխանությունների հակազգային, հակապետական հայտարարությունները։
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ նախատեսվում է ընդունել հայտարարություն, որով, ըստ ամենայնի, անընդունելի կհամարվի Նիկոլ Փաշինյանի քաղաքական գիծը՝ Արցախի վերաբերյալ եւ Արցախի հանրապետության որեւէ կարգավիճակով Ադրբեջանի կազմում լինելը։
Ավելին, խորհրդարանականները հակված են հայտարարել, որ Հայաստանի այսօրվա իշխանություններն իրավասու չեն հանդես գալու Արցախի անունից ու նրա փոխարեն որոշումներ կայացնելու։

Нынешние власти Армении не вправе выступать от имени Арцаха 04/14/2022   17:38  |  Лента новостей
Национальное Собрания Республики Арцах на созванном сегодня внеочередном заседании обсудит антинациональные, антигосударственные заявления властей РА.
По сведениям “ФактИнфо”, планируется принятие заявления, которым, по всей видимости, посчитают неприемлемыми политический курс Никола Пашиняна относительно Арцаха и какой-либо статус Республики Арцах в составе Азербайджана.
Более того,  парламентарии склоняются к тому, чтобы заявить, что  нынешние власти Армении неправомочны выступать от имени Арцаха и принимать вместо него решения.