Հայկական կողմը Ադրբեջանի ԶՈՒ ուղղությամբ կրակ չի բացել.ՀՀ ՊՆ-ն հերքում է 04/04/2022   14:57  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունը, թե ապրիլի 3-ի երեկոյան ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները գնդակոծել են Հայաստանի Հանրապետության հյուսիս-արևելյան սահմանագոտում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերը՝ չի համապատասխանում իրականությանը։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Հայկական կողմը Ադրբեջանի ԶՈՒ ուղղությամբ կրակ չի բացել, իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերականորեն կայուն է և գտնվում է ՀՀ զինված ուժերի լիարժեք վերահսկողության ներքո։
18:35 31/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՊարգևատրվել են համաբանակային տարբեր մրցույթներում լավագույն արդյունքներ գրանցած սպաներն ու պարտադիր ժամկետային զինծառայողները

Армянская сторона огня не открывала: Минобороны РА опровергло сообщение Баку 04/04/2022   15:07  |  Лента новостей
Распространенное министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что вечером 3 апреля подразделения ВС РА обстреляли азербайджанские позиции, расположенные на северо-восточном участке границы Республики Армения, не соответствует действительности. Об этом сообщает Минобороны Армении.
“Армянская сторона не открывала огня в направлении ВС Азербайджана. Ситуация на армяно-азербайджанской границе относительно стабильная и находится под полным контролем ВС РА”, - говорится в сообщении.
12:49 01/04/2022  |  КомментарийТатоян назвал предложение правительства о "зеркальном отводе войск" губительным для безопасности Армении и Арцаха