Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Վլադիմիր Պուտինի հետ 03/25/2022   23:33
Քննարկվել է Լեռնային Ղարաբաղում Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ զորախմբի պատասխանատվության գոտի ադրբեջանական ստորաբաժանումների ներխուժումից հետո ստեղծված իրավիճակը, որը վարչապետ Փաշինյանը գնահատել է լարված։
Վերջինս հարցադրում է արել տվյալ իրավիճակում ռուս խաղաղապահների գործողությունների հետաքննության անհրաժեշտության մասին եւ ընդգծել ռուս խաղաղապահների կողմից Ադրբեջանի զինված ուժերը ելման դիրքեր վերադարձնելու պահանջի անհրաժեշտությունը։
Երկու երկրների ղեկավարները պայմանավորվել են ջանքեր գործադրել ԼՂ-ում ստեղծված ճգնաժամային իրավիճակը կարգավորելու ուղղությամբ։
22:28 25/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանի այցը Ռուսաստան նախատեսված է ապրիլի երկրորդ տասնօրյակում․ Զախարովա
21:37 25/03/2022  |  ՔաղաքականԹուրք ասկյարը ասում էր՝ իրենց նախագահի և Նիկոլի միջև փաստաթուղթ է ստորագրվել. Համբարյանը տեսանյութ է հրապարակել
19:00 25/03/2022  |  Դատական ռեպորտաժներ«Պատմության ուսուցչի» գործով առանցքային վկան «զրկվել» է կարգավիճակից. Ոստիկանը վկա լինել չի կարող

Пашинян переговорил по телефону с Путиным 03/25/2022   23:48  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян провел телефонный разговор с президентом Российской Федерации Владимиром Путиным. Об этом сообщает пресс-служба главы правительства Армении.
Была обсуждена сложившаяся после вторжения азербайджанских подразделений в зону ответственности миротворческого контингента РФ в Нагорном Карабахе ситуация, которую премьер-министр Пашинян оценил как напряженную.
Премьер-министр Пашинян выдвинул вопрос о необходимости расследования действий российских миротворцев в этой ситуации и подчеркнул необходимость того, чтобы российские миротворцы потребовали от вооруженных сил Азербайджана вернуться на исходные позиции.
Лидеры двух стран договорились приложить усилия для урегулирования сложившейся в Нагорном Карабахе кризисной ситуации.