Խրամորթում վիրավորում ստացած քաղաքացիական անձի կյանքին վտանգ չի սպառնում, վիճակը գնահատվել է բավարար կայուն. ԱՀ ՄԻՊ 03/10/2022   14:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մարտի 10-ին Մարդու իրավունքների պաշտպանի ներկայացուցիչները այցելել են ԱՀ ԱՆ հանրապետական բժշկական կենտրոն՝ ծանոթանալու այսօր՝ ժամը 10:35-ին, իրենց տան բակում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարելու ժամանակ հակառակորդի կողմից բեկորային վիրավորում ստացած Խրամորթ գյուղի բնակչի առողջական վիճակին և ճշտելու դեպքի հանգամանքները: Այս մասին հայտնում է Արցախի ՄԻՊ Գեղամ Ստեփանյանը։
«Քաղաքացու առողջական վիճակը բժիշկների կողմից գնահատվել է բավարար կայուն: Նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում: Քաղաքացին այժմ գտնվում է բժիշկների հսկողության տակ»,-նշված է հաղորդագրությունում։

Жизни раненного в Храмортe мирного жителя ничего не угрожает, его состояние стабильное – онбудсмен Арцаха 03/10/2022   15:06  |  Лента новостей
Представители омбудсмена Республики Арцах 10 марта посетили республиканский медцентр Минздрава Арцаха, чтобы разузнать о состоянии здоровья жителя села Храморт, который сегодня утром в ходе проведения сельскохозяйственных работ во дворе собственного дома получил осколочное ранение в результате обстрела противником, и уточнить обстоятельства инцидента. Об этом написал омбудсмен Арцаха Гегам Степанян на свой странице в Facebook.
"Медики оценивают состояние здоровья гражданина как довольно стабильное. Его жизнь вне опасности. Гражданин в данный момент находится под присмотром врачей", - сообщил Степанян.