Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է բարերար Ալեք Բաղդասարյանին 03/07/2022   13:27  |  Մեկնաբանություն
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մարտի 7-ին ընդունել է բարերար, Հայ կրթական հիմնարկության հոգաբարձուների խորհրդի անդամ Ալեք Բաղդասարյանին։ Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Զրուցակիզները քննարկել են Արցախի կրթության և սոցիալական ոլորտներում Հայ կրթական հիմնարկության կողմից տարբեր ծրագրերի իրականացմանը վերաբերող հարցեր, մասնավորապես՝ Արցախի դպրոցներում ինժեներական մտքի զարգացման, դպրոցների տեխնիկական հագեցվածության, գույքով ապահովման և դպրոցաշինության հետ կապված  նախագծերը:
Երկրի ղեկավարը բարձր է գնահատել կազմակերպության և Ալեք Բաղադասարյանի անձնական ներդրումը մեր հանրապետությունում կրթության ոլորտի զարգացման գործում՝ նշելով, որ այն արդեն իսկ դրական դերակատարություն է ունենում ուսումնական գործընթացի բարելավման վրա:
Նախագահ Հարությունյանն Արցախի Հանրապետությանը ցուցաբերած աջակցության համար բարերար Ալեք Բաղդասարյանին է հանձնել «Վաչագան Բարեպաշտ» մեդալը՝ միաժամանակ հույս հայտնելով, որ նրա ակտիվ ու հայրենանվեր գործունեությունը կկրի շարունակական բնույթ:
Հանդիպմանը մասնակցում էր ԱՀ սոցիալական զարգացման և միգրացիայի նախարար Արմինե Պետրոսյանը:
13:05 04/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրայիկ Հարությունյանն ընդունել է ՀՀ նորընտիր ՄԻՊ Քրիստինե Գրիգորյանին
09:56 04/03/2022  |  ՄամուլԱրայիկ Հարությունյանի որոշումը վերջնական է. «Հրապարակ»
21:12 03/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրգելում եմ իմ անունից որևէ հայտարարություն անել. Մետաքսե Հակոբյան
15:44 03/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀամոզված ենք, որ Ձեր գործունեության մեջ հատուկ տեղ են զբաղեցնելու Արցախի հզորացմանն առնչվող հարցերը.Արայիկ Հարությունյանը շնորհավորել է Վահագն Խաչատուրյանին
16:46 01/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի նախագահը Անվտանգության խորհրդի նիստ է հրավիրել
13:06 28/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրայիկ Հարությունյանը հարգանքի տուրք է մատուցել Սումգայիթի ջարդերի զոհերի հիշատակին

Президент Арцаха обсудил с благотворителем Алеком Багдасаряном реализацию программ в образовательной и социальной сферах 03/07/2022   13:42  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 7 марта принял благотворителя, члена Попечительского совета Армянского образовательного учреждения Алека Багдасаряна. Об этом сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Собеседники обсудили вопросы, связанные с реализацией со стороны Армянского образовательного учреждения разных программ в образовательной и социальной сферах Арцаха. В частности, были затронуты проекты, направленные на развитие инженерной мысли в школах Арцаха, техническое оснащение школ, обеспечение их имуществом, равно как и строительство школ.
Глава государства дал высокую оценку вкладу организации и Алека Багдасаряна в развитие образования в нашей республике, отметив, что уже имеются положительные результаты в деле усовершенствования учебного процесса.
Президент Арутюнян вручил благотворителю Алеку Багдасаряну медаль "Вачаган Барепашт" за содействие, оказанное Республике Арцах, выразив при этом надежду, что его активная и патриотическая деятельность будет иметь продолжительный характер.
Во встрече приняла участие министр социального развития и миграции Республики Арцах Армине Петросян.