Պետք է չհաշտվել պարտության հետ, պետք է ձևավավորել դիմադրություն. մենք զիջելու հայրենիք չունենք,Իշխան Սաղաթելյան 02/28/2022   10:55  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մեր հայրենիքն այսօր կանգնած է արտաքին և ներքին անվտանգային լուրջ մարտահրավերների առջև: ՀՅԴ 34-րդ Ընդհանուր ժողովի ժամանակ հայտարարեց ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը.
Ըստ Սաղաթելյանի՝ աշխարհաքաղաքական նոր վերադասավորումների և համաշխարհային նոր ճարտարապետության ձևավորման պայմաններում՝ Հայաստանին ուղղված մարտահրավերներն ավելի են խորանում, որը լի է անորոշություններով և սպառնալիքներով:
«Այս նոր իրավիճակում, թե որքան կենսունակ կլինի Հայաստանը՝ կախված է մեր կամքից և վճռականությունից:
Այժմ ունենք պարտություն, բայց դա հայ ժողովրդի հավաքական պարտությունը չէ, դա իշխանության ղեկին հայտնված մի խումբ մարդկանց գործունեության արդյունք է, ներքին և արտաքին ուժերի բոլոր փորձերը՝ հայ ժողովրդին ներկայացնել իբրև թույլ, չհաղթող և ձախողված ազգ պետք է ստանան համարժեք պաասխան»,-ասաց ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչը:
Նա ընդգծեց, որ նախ պետք է չհաշտվել պարտության հետ, պետք է ձևավավորել դիմադրություն.
«Դիմադրություն թշնամուն, որ մենք զիջելու հայրենիք չունենք, դիմադրություն հայրենիքը զիջումների տանող օրակարգերին։
Պետք է վերականգնել արժանապատվությունը, հաղթահարել պարտվածի և փոքր պետություն լինելու հոգեբանությունը, ունենալ ազգային երազանք և գնալ դրա հետևից»,-ասաց Սաղաթելյանը:
10:41 28/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀՅԴ 34-րդ Ընդհանուր ժողովի մասնակիցներն այցելեցին Եռաբլուր պանթեոն
10:35 28/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀՅԴ–ի 34-րդ ընդհանուր ժողովի բացման արարողությունը մեկնարկեց աղոթքով
16:14 23/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԼրագրողը ներկայացել է, ոստիկանները` բռնի ուժ կիրառել. «Երկիր մեդիայի» հայտարարությունը
14:21 23/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանցիների դեմ իրականացված բողոքի ակցիայի դեպքի առթվի հարուցվել է քրեական գործ. ոստիկանության հաղորդագրությունը
20:36 22/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀՅԴ ՀԵՄ տասնայկից ավելի անդամներ ապօրինի բերման են ենթարկվել. ՀՅԴ ՀԵՄ
16:34 14/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԴաշնակցությունը չունի և չի ունեցել «Հայդուկ» ջոկատ. ՀՅԴ
14:27 05/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀայ ժողովրդին ցեղասպանության ենթարկած, յաթաղանը «Բայրաքթար»-ով փոխարինած թուրքը չի կարող Երևանի կենտրոնում զվարճանալ.Իշխան Սաղաթելյան
14:18 05/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրդար դատական համակարգի ջատագովները կալանավորում են ընդդիմադիրներին ապօրինի չդատող դատավորներին. Իշխան Սաղաթելյան
13:59 05/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀՅԴ հիմնադրման 131 ամյակին նվիրված միջոցառումը մեկնարկեց զոհված հերոսների հիշատակը հարգելով. Ուղիղ

Ишхан Сагателян рассказал, от чего зависит жизнеспособность Армении в новых реалиях 02/28/2022   11:14  |  Лента новостей
Насколько жизнеспособной будет Армения в этой новой ситуации, зависит от нашей воли и решимости.
Наша Родина сегодня стоит перед серьезными внешними и внутренними вызовами, заявил вице-спикер парламента Армении от оппозиционной фракции "Армения", представитель Верховного органа АРФ “Дашнакцутюн”  Ишхан Сагателян на церемонии открытия 34-го общего собрания АРФД в понедельник.
По словам Сагателяна, в условиях новых геополитических перестановок и формирования новой архитектуры миропорядка стоящие перед Арменией вызовы еще более углубляются, что изобилует угрозами и чревато неопределенностью.
“Насколько жизнеспособной будет Армения в этой новой ситуации, зависит от нашей воли и решимости. На данный момент у нас поражение, но это не коллективное поражение армянского народа, это результат деятельности группы людей, оказавшихся у руля власти. Все попытки внутренних и внешних сил представить армянский народ как слабую, не побеждающую, потерпевшую фиаско нацию удостоятся соразмерного ответа”, - сказал представитель Верховного органа АРФД.
Он подчеркнул, что в первую очередь нельзя мириться с поражением, надо сформировать сопротивление.
“Сопротивление врагу. Мы не можем уступить свою Родину. Сопротивление повестке, ведущей к уступке Родины”, - сказал он.
По его словам, надо восстановить достоинство, преодолеть психологию побежденного и маленького государства, иметь национальную мечту и следовать за ней”, - отметил Сагателян.