Փարաքարում իրավիճակը շարունակում է լարված մնալ.համայնքապետարանի դիմաց մեծ թվով ոստիկանական ուժեր են կուտակված 01/07/2022   10:55  |  ԼՐԱՀՈՍ
Իրավիճակը Փարաքարում շարունակում է լարված մնալ:  «Ապրելու երկիր» կուսակցության աջակիցներն ակցիա են իրականացնում համայնքապետարանի մոտ, վերջիններս ցանկանում էին մտնել համայնքապետարանի շենք, որտեղ այսօր ավագանու նիստ է հրավիրված: Հավաքվածները վանկարկում էին «Արդարություն»:
Համայնքապետարանի շենքի դիմաց մեծ թվով ոստիկանական ուժեր են կուտակված, ոստիկանները քաղաքացիներին թույլ չտվեցին մտնել համայնքապետարանի շենք:
Հիշեցնենք, որ Փարաքար խոշորացված համայնքում դեկտեմբերի 5-ի ՏԻՄ ընտրություններից հետո «Դավիթ Մինասյան» դաշինքի համայնքապետի թեկնածու Դավիթ Մինասյանը և «Ապրելու երկիր» կուսակցության թեկնածու Վալոդյա Գրիգորյանը ֆեյսբուքյան իրենց էջերում հայտարարել են, որ ընտրվել են համայնքի ղեկավար:
Դեկտեմբերի 23-ին տեղի էր ունեցել «Ապրելու երկիր» կուսակցության թեկնածու Վալոդյա Գրիգորյանի երդմնակալության արարողությունը։
«Դավիթ Մինասյան» դաշինքը դատարան հայց էր ներկայացրել՝ ընտրությունների արդյունքները անվավեր ճանաչելու պահանջով, իսկ Վարչական դատարանն էլ անվավեր է ճանաչել Փարաքար համայնքի ղեկավարի ընտրության արդյունքները։

В Паракаре снова неспокойно: к зданию местной администрации стянуты крупные силы полиции 01/07/2022   11:57  |  Лента новостей
Ситуация в общине Паракар Армавирской области Армении продолжает оставаться напряженной. Сторонники партии “Страна для жизни” проводят акцию у здания сельской администрации. Участники акции хотят войти в здание, где на сегодня запланировано заседание. Собравшиеся скандируют “Справедливость!”.
К зданию администрации стянуты крупные силы полиции. Они не позволили гражданам войти в здание администрации.
Напомним, после выборов в органы местного самоуправления в укрупненной общине Паракар сразу двое кандидатов – Давид Минасян от блока “Давид Минасян” и Володя Григорян от партии “Страна для жизни” объявили о своем избрании руководителем общины.
23 декабря состоялась церемония принесения присяги кандидатом от партии “Страна для жизни”.
Блок “Давид Минасян” подал иск с требованием признать результаты выборов главы общины Паракар недействительными, который Административный суд удовлетворил.