Քաղաքապետարանում շարունակում են դրսևորվել կոռուպցիոն երևույթներ և ռիսկեր. Արմեն Գալջյան 12/22/2021   10:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Քաղաքապետարանում շարունակում են դրսևորվել կոռուպցիոն երևույթներ և ռիսկեր. Այս մասին հայտարարեց «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Արմեն Գալջյանը։
Երևանի ավագանու անդամ Էռնեստ Ավանեսովը հարց ուղղեց Գալջյանին՝ նշելով, որ քաղաքապետի թեկնածու Հրաչյա Սարգսյանը Հ1-ի եթերում հայտնել է, որ չի կարծում՝ քաղաքապետարանում համակարգային կոռուպցիա կա։ Ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավարն էլ նշեց հակառակը.
«Քաղաքապետարանում շարունակում են դրսևորվել կոռուպցիոն երևույթներ և ռիսկեր։ «Համակարգային» ձևակերպումը տալն այս դեպքում չեմ կարծում՝ խիստ անհրաժեշտություն է, բայց այն, որ կոռուպցիոն ռիսկեր ու երևույթներ կան, կարծում եմ՝ անհերքելի փաստ է»։
Ավանեսովն էլ արձագանքեց, որ ցանկանում է ընդգծել, որ «Իմ քայլը» հայտարարության մեջ նշել է կետեր, որոնց հետ հակասություն ունի թեկնածուն։ Գալջյանն էլ հակադարձեց՝ հակասություններ չկան։
Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավարը հավելեց, որ այս պահին չի քննարկվել քաղաքապետի թեկնածու Հրաչյա Սարգսյանի՝ ընտրվելու դեպքում ՔՊ անդամակցելու հարցը։

В мэрии Еревана продолжают проявляться коррупционные явления и риски - Армен Галджян 12/22/2021   11:17  |  Лента новостей
В мэрии продолжают проявляться коррупционные явления и риски, заявил глава фракции “Мой шаг” в Совете старейшин Еревана Армен Галджян.
Член горсовета Еревана Эрнест Аванесов задал вопрос Галджяну, указав, что кандидат в мэры Еревана Грачья Саркисян в интервью Общественному телеканалу заявил, что не считает, что в мэрии имеет место системная коррупция. В свою очередь глава фракции “Мой шаг” утверждает обратное.
“В мэрии продолжаются проявляться коррупционные явления и риски. Полагаю, крайней необходимости в употреблении формулировки “системная” в данном случае нет, но то, что имеют место коррупционные риски и явления, полагаю, - неоспоримый факт”, - сказал он.
В ответ Аванесов выразил желание подчеркнуть, что  фракция “Мой шаг” в заявлении указала пункты, “с которыми у кандидата имеются противоречия”. Со своей стороны Галджян парировал, что противоречий нет.
Глава фракции “Мой шаг” в Совете старейшин Еревана добавил, что на данный момент вопрос о членстве кандидата в мэры Грачьи Саркисяна в ГД в случае его избрания не обсуждался.