Կարծում էի, թե հեղափոխականի գերնպատակը պետք է լինի բարելավել ուրիշների կյանքը, բայց նրանք եկան ու անմիջապես սկսեցին բարելավել իրենց կյանքը. Մարությանը՝ ՔՊ-ականների մասին 12/22/2021   13:18  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այս օրերին նախաձեռնության հեղինակները և նրանց կուսակցական ընկերներն ասում են, թե Հայկ Մարությանը շեղվել է հեղափոխական արժեքներից։ Քաղաքապետը ելույթում անդրադարձել է մի շարք հարցերի, բացահայտել թիմի ներսում տեղի ունեցող զարգացումները։
Մարությանը հիշեցրել է, որ 2018 թվականի արտահերթ ընտրություններից հետո սկսեցին աշխատել ու հանկարծ մի օր տեղեկացան, որ կառավարության, հեղափոխական անդամները գաղտնի որոշմամբ կտրուկ բարձրաձրել են իրենց աշխատավարձերը։ Օրինակ՝ նախարարները 1,5 միլիոն դրամ են ստանում։
Մարությանը նշեց՝ մաքուր գումարի մասին է խոսքը։ Փոխնախարարները 1 միլիոն դրամ են ստանում ու սա, ըստ Մարությանի՝ գաղտնի որոշմամբ՝ «խոսքը հեղափոխական նախարարների մասին է։ Ես չեմ խոսում պետական համակարգի այսպես կոչված տեխնոկրատ անդամների մասին, որոնք անկախ ամեն ինչից պրոֆեսիոնալ են, որ իրենց աշխատանքի համար պետք է գնահատվեն։ Խոսում եմ գաղափարական հեղափոխականների մասին, հեղափոխությանը մասնակցած և դրա շնորհիվ պաշտոն ստացած մարդկանց մասին։
Կարծում էի, թե հեղափոխականի գերնպատակը պետք է լինի բարելավել ուրիշների կյանքը, բայց իրականության մեջ նրանք եկան ու անմիջապես սկսեցին բարելավել իրենց կյանքը։ Այն դեպքում, երբ երկրում աղքատության ցուցանիշը շարունակում էր տատանվել 30 տոկոսի սահմաններում»,- ասաց Հայկ Մարությանը։
11:12 22/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԸնդունու՞մ եք, որ շանտաժի և սպառնալիքների միջոցով փորձել եք ազդել ավագանու անդամների վրա.ավագանու անդամը՝ Արմեն Գալջյանին
10:45 22/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄարությանի՝ կուսակցությունից դուրս գալուց հետո ավագանու և քաղաքապետի ինստիտուտների միջև առաջացել էր ճգնաժամ. Ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար
09:54 22/12/2021  |  ՄամուլՀայկ Մարությանի երեք տարվա կոռուպցիոն գործերը բացահայտվում են. «Ժողովուրդ»

“Они пришли и стали сразу улучшать свою жизнь”: Марутян об однопартийцах Пашиняна 12/22/2021   14:11  |  Лента новостей
Авторы инициативы об объявлении импичмента мэру Еревана и их соратники по партии заявляют, что Айк Марутян отклонился от революционных ценностей. Мэр Еревана в своем выступлении на внеочередном заседании парировал обвинения в свой адрес, приоткрыв завесу тайны над некоторыми процессами внутри команды.
Марутян напомнил, что после внеочередных выборов 2018 года они приступили к работе и однажды узнали, что революционные члены правительства секретным решением резко повысили себе зарплаты. Например, министры стали получать 1,5 млн. драмов “чистыми”.
Заместители министров получают 1 млн. драмов, и это, по словам Марутяна, по секретному решению – речь идет о революционных министрах. “Я не говорю о так называемых технократах-профессионалах в кабмине, работа которых должна быть оценена по достоинству. Я говорю об идейных революционерах, участниках революции и людях, получивших должности благодаря этому”, - сказал он.
“Я полагал, что сверхзадачей революции должно стать стремление улучшить жизнь других, но в действительности они пришли и сразу же взялись за улучшение своей жизни. И это в том случае, когда в стране показатель бедности продолжает колебаться в пределах 30%”, - добавил Айк Марутян.