Չեմ կարծում՝ էական փոփոխություն կլինի. Արա Այվազյանը՝ Փաշինյան-Ալիև հանդիպման մասին 12/14/2021   15:51  |  ԼՐԱՀՈՍ
Չեմ կարծում, որ որևէ էական փոփոխություն լինի։ Լրագրողների հետ զրույցի ժամանակ ասաց ՀՀ ԱԳ նախկին նախարար Արա Այվազյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե ինչ ակնկալիք ունի Բրյուսելում սպասվող Փաշինյան-Ալիև հանդիպումից։
Նախկին նախարարը նշեց, որ երկխոսությունը ունենալը միշտ լավ է, բայց տեսել ենք, որ երկխոսությունից հետո չեն պահպանվում ձեռք բերված պայմանավորվածությունները։
«Շատ հաճախ ականատես ենք լինում նրան, որ իրավիճակը լարվել է։ Հույս ունեմ՝ սա հերթական մի հանդիպում է, որը կարող է որոշ առաջընթաց արձանագրել հատկապես հումանիտար հարցերի լուծման առումով»,-ասաց Արա Այվազյանը։
14:56 10/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱԱԾ-ն կուսումնասիրի Արա Այվազյանի հայտարարությունը
08:22 01/06/2021  |  ՄամուլՀրաժարական՝ երրորդ փորձից․ ԱԽ նիստից հետո նախարարն իր խոսնակին հանձնարարել է հրապարակել իր դիմումը ․ «Հրապարակ»
18:57 31/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ նախագահը ստորագրել է Արա Այվազյանի հրաժարականի դիմումը
13:14 31/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱԳՆ-ն չի կարող համաձայնություն տալ պետական շահերի դեմ ինչ-որ գաղափարների.Արա Այվազյան

Экс-глава МИД Армении ответил на вопрос об ожиданиях от предстоящей встречи Пашиняна и Алиева в Брюсселе 12/14/2021   16:13  |  Лента новостей
Журналисты поинтересовались у бывшего министра иностранных дел Армении Ары Айвазяна по поводу его ожиданий от встречи премьер-министра РА Никола Пашиняна и президента Азербайджана Ильхама Алиева в Брюсселе.
“Не думаю, что будут существенные изменения”, - заявил Ара Айвазян в беседе с журналистами.
Экс-министр отметил, что всегда хорошо вести диалог, но мы видели, что после него достигнутые договоренности не соблюдаются.
“Мы часто становимся очевидцами обострения ситуации. Надеюсь, что эта очередная встреча, на которой можно добиться определенного прогресса особенно в плане решения гуманитарных вопросов”, - сказал Ара Айвазян.