Երեկ ԱԺ-ում ՔՊ-ական պատգամավորների մասնակցությամբ տեղի է ունեցել հերթական խուլիգանությունը.փորձել են ճղճիմ ձևով հաշիվ պարզել.Սեյրան Օհանյան 12/08/2021   10:26  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երեկ ԱԺ շենքում խորհրդարանական մեծամասնության պատգամավորների մասնակցությամբ տեղի է ունեցել հերթական խուլիգանությունը: Խորհրդարանում ելույթի ժամանակ ասաց «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը՝ անդրադառնալով երեկ ԱԺ-ում տեղի ունեցած ծեծկռտուքին.
«Փորձել են երեք հոգու հետ հաշիվ պարզել, և այդ ամենը արել են տմարդի ու ճղճիմ ձևով՝ պատգամավորների օգնականներին հրավիրել են սեղանի շուրջ զրուցելու և մի քանի տասնյակ մարդկանցով հարձակվել»,-ասաց Օհանյանը և հավելեց, որ միջադեպի ժամանակ իրեն կրավորական է պահել ԱԺ-ում անվտանգությունն ապահովող ՊՊԾ-ն:
Ըստ Օհանյանի՝ սա հուշում է, որ «խուլիգանությունը եղել է ծրագրավորված և այլ շենքից հրահանգավորված».
«Եթե իշխող ուժն ուզում է խուլիգանապետություն կառուցել, ապա ճիշտ ճանապարհին է, եթե ուզում են վարկաբեկել պետական ինստիտուտները, ապա ճիշտ գիծ են ընտրել, իսկ եթե ուզում են շեղել հանրության ուշադրությունը Սյունիքի միջանցքի թեմայից, գերիների մասին խայտառակ հայտարարություններից, բյուջետային միջոցների մսխման հաշվետվության և Արցախի թեմայով Հայաստանի ղեկավարությանը ՌԴ ապտակից, ապա նրանց չի հաջողվելու»,-ասաց «Հայաստան» խմբակցության ղեկավարը՝ շեշտելով, որ միջադեպը չի մոռացվելու.
«Սպասում ենք իշխանության արձագանքին»,-ասաց նա։
10:50 07/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՊայմանավորվածությունների մասին իմանում ենք կատարված փաստերից հետո. Սեյրան Օհանյան
14:37 15/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱյս քաղաքական թիմը երկիրը մտցրել է պատերազմի մեջ և բանակի նկատմամբ ռազմավարությունն իջեցրել է կենցաղային մակարդակի.Սեյրան Օհանյան
19:35 14/11/2021  |  ՔաղաքականՍյունիքում ճնշումները գործադրվում են դեպի Նախիջևան միջանցք ստանալու համար․ Սեյրան Օհանյան
19:16 08/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԲանակն այսօր ի վիճակի է դիմադրել, պարզապես առաջադրանքներ չկան. Սեյրան Օհանյան

Если правящая сила Армении хочет построить "хулиганократию", то она на верном пути - Оганян 12/08/2021 11:27 | Лента новостей
Очередное хулиганство с участием депутатов парламентского большинства произошло накануне в парламенте Армении. Об этом в ходе выступления в НС заявил глава фракции “Армения” Сейран Оганян, коснувшись вчерашней драки в парламенте.
“Они подло и малодушно пытались свести счеты с тремя лицами. Вызвали помощников депутатов поговорить и напали на них группой в несколько десятков человек”, - заявил Оганян. Он добавил, что во время инцидента сотрудники службы безопасности НС вели себя пассивно.
По словам Оганяна, это указывает на то, что”хулиганство было спланировано, директива была спущена из другого здания”.
“Если правящая сила хочет построить "хулиганократию", то она на верном пути. Если они хотят дискредитировать государственные институты, то выбрали верную линию. Если же они хотят отвлечь внимание общественности от темы коридора Сюника, позорных заявлений о пленных, отчета о растрате бюджетных средств и пощечины от РФ руководству Армении по теме Арцаха, то им это не удастся”, - сказал глава фракции “Армения”, подчеркнув, что инцидент не позабудется.