Ներկրվել է «Սինոֆարմ» պատվաստանյութի հերթական խմբաքանակը. ԱՆ 10/18/2021   14:58  |  Կորոնավիրուս
Հայաստանը ձեռք է բերել COVID-19-ի դեմ չինական «Սինոֆարմ» պատվաստանյութի հերթական խմբաքանակը` 200 հազար դեղաչափ։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ առողջապահության նախարարությունից։
Պատվաստանյութի ներկրված խմբաքանակն առաջիկայում հասանելի կլինի առողջության առաջնային պահպանման օղակում և շարժական պատվաստումային կետերում:
Նշենք, որ «Սինոֆարմ» պատվաստանյութն ունի Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) կողմից արտակարգ իրավիճակներում կիրառման թույլտվություն: Պատվաստանյութի արդյունավետության և անվտանգության տվյալները համապատասխանում են ԱՀԿ-ի կողմից սահմանված չափանիշներին:
Ինչպես Հայաստանում կիրառվող մյուս պատվաստանյութերը, «Սինոֆարմ»-ը ևս նախատեսված է 18 և բարձր տարիքի անձանց շրջանում կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) դեմ պատվաստումներ իրականացնելու համար:

В Армению доставлена новая партия китайской вакцины "Синофарм" 10/18/2021   15:11  |  Коронавирус
Армения приобрела 200000 доз вакцины от COVID-19 китайской компании "Sinopharm"("Синофарм"), сообщает пресс-служба Министерства здравоохранения Армении.
Импортированная партия вакцины вскоре будет доступна в первичном звене здравоохранения и в мобильных пунктах вакцинации по всей стране.
В Минздраве отметили, что вакцина компании "Синофарм" разрешена Всемирной организацией здравоохранения (ВОЗ) для использования в чрезвычайных ситуациях. Данные об эффективности и безопасности вакцины соответствуют стандартам ВОЗ.