Արցախում հակառակորդը խախտել է հրադադարը. ադրբեջանական զինուժը նռնականետ է օգտագործել 08/10/2021   10:55  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Օգոստոսի 9-ին՝ ժամը 16:00-ից 22:00-ն ընկած ժամանակահատվածում հակառակորդը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը հարավ-արևմտյան (Շոշ-Մխիթարաշեն) հատվածում: Բացի հրաձգային զինատեսակներից ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ՀՀՆ-9 (հաստոցավոր հակատանկային նռնականետ)՝ հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով 3 արկ: Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊԲ-ն։
Միջադեպի առնչությամբ համապատասխան տեղեկատվություն է տրամադրվել ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի հրամանատարությունը կոչ է անում ադրբեջանական կողմին հավատարիմ մնալ ձեռքբերված պայմանավորվածություններին և զերծ մնալ իրադրության հետագա լարման ուղղված քայլերից:
22:41 06/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄԱԿ - ում կրկին Ադրբեջանին եւ Հայաստանին զսպվածության կոչ են արել
21:27 06/08/2021  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Ադրբեջանական զինված ուժերը փոքր ու խոշոր տրամաչափի զինատեսակներից կրակոցներ են արձակում Երասխ գյուղի ուղղությամբ. ՄԻՊ-ը ստացել է ահազանգեր
22:55 05/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄԻՊ-ը Հայաստանում գործող միջազգային կառույցներին է ներկայացրել ադրբեջանական ԶՈՒ-երի կողմից ՀՀ սահմանային բնակիչների իրավունքների խախտումների փաստերը
19:25 30/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԴավիթ Բեկ գյուղից 1-1,5 կմ հեռավորության վրա տեղակայված ադրբեջանցին ամրապնդում է դիրքերը. ԶՈՒ-երի քանակը գերազանցում է մերոնց

Баку нарушил перемирие: азербайджанские ВС открыли огонь по армянским позициям на участке Шош-Мхитарашен в Арцахе 08/10/2021   11:36  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Азербайджан 9 августа в период с 16:00 до 22:00 нарушил режим прекращения огня на юго-западном участке границы, на участке Шош-Мхитарашен, сообщает пресс-служба Армии обороны Арцаха.
Сообщается, что азербайджанские ВС, помимо стрелкового оружия, применили станковый противотанковый гранатомет СПГ-9, выпустив 3 снаряда в направлении армянских позиций.
В ведомстве сообщили, что потерь у армянской стороны нет.
“Соответствующая информация об инциденте передана командованию российского миротворческого контингента.
Командование Армии обороны Арцаха призывает азербайджанскую сторону соблюдать достигнутые договоренности и воздержаться от шагов, направленных на дальнейшее обострение ситуации", - говорится в заявлении.
16:06 04/08/2021  |  Азербайджанская военная агрессия-2020Останки еще одного армянского военнослужащего обнаружены в районе Варанды – ГСЧС Арцаха