Քննչական կոմիտեից ակնկալում եմ ավելի արդյունավետն և վճռական գործողություններ. Նիկոլ Փաշինյանը ՔԿ կոլեգիայի անդամներին է ներկայացրել Արգիշտի Քյարամյանին 07/14/2021   12:25  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը Քննչական կոմիտեի կոլեգիայի անդամներին և աշխատակազմին է ներկայացրել ՔԿ նորանշանակ նախագահ Արգիշտի Քյարամյանին:
Նիկոլ Փաշինյանը շնորհակալություն է հայտնել ՔԿ արդեն նախկին նախագահ Հայկ Գրիգորյանին՝ վերջին երեք տարիների ընթացքում կատարած աշխատանքի համար: «Ուզում եմ ընդգծել, որ պարոն Գրիգորյանի մասնագիտական և մարդկային հատկանիշները շատ բարձր եմ գնահատում և պիտի ասեմ, որ մենք արդեն խոսել ենք՝ պարոն Գրիգորյանի ներուժը կներառվի պետական կառավարման համակարգում, այդ հարցն առաջիկայում կքննարկենք և որոշում կկայացնենք»,- ասել է վարչապետի պաշտոնակատարը:
Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Արգիշտի Քյարամյանին՝ Քննչական կոմիտեի նախագահի պաշտոնում նշանակվելու առթիվ: «2021 թվականի հունիսի 20-ի արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններից հետո նոր փուլ ենք մտնում և այդ փուլի առանձնահատկությունը հետևյալն է. Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիները մանդատ են տվել իշխանությանը՝ ՀՀ-ում հաստատելու օրենքի և իրավունքի դիկտատուրա: Նոր պայմաններում Քննչական կոմիտեից ակնկալում եմ ավելի արդյունավետ գործողություններ, ավելի վճռական գործողություններ և ավելի հատուկ գործողություններ՝ ժողովրդի ակնկալիքները բավարարելու համար:
Իհարկե շատ կարևոր աշխատանք է արվել, սակայն շարունակաբար պիտի աշխատենք նախաքննության արդյունավետությունը, տեմպերը և արդյունավետ ելքերն ապահովելու ուղղությամբ: Հույս ունեմ, որ պարոն Քյարամյանի ղեկավարությամբ այդ աշխատանքը կիրականացվի: Համոզված եմ, որ պարոն Գրիգորյանն իր ահռելի փորձով աջակից կլինի պարոն Քյարամյանին՝ այդ գործունեության մեջ: Պարոն Գրիգորյան, թույլ տվեք ևս մեկ անգամ շնորհակալություն հայտնել Ձեզ կատարած աշխատանքի և ընդհանրապես Ձեր պատրաստակամության համար՝ շարունակելու ծառայությունն այլ կարգավիճակում՝ ի նպաստ Հայաստանի Հանրապետության և հայ ժողովրդի: Պարոն Քյարամյան, ցանկանում եմ հաջողություններ մաղթել այս կարևոր պաշտոնում»,- նշել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Հայկ Գրիգորյանը շնորհակալություն է հայտնել վարչապետի պաշտոնակատարին ընձեռված հնարավորության և բարձր վստահության համար: «Պարոն վարչապետ, 3 տարի անընդմեջ Դուք բոլոր հարցերով Քննչական կոմիտեի կողքին եք կանգնել, բոլոր խնդիրները, որոնք ծառացել են՝ կազմակերպչական բնույթի, բարոյահոգեբանական մթնոլորտը, սոցիալական երաշխիքներն ապահովելու առումներով, միշտ ընդառաջել եք ինձ և Քննչական կոմիտեի ողջ անձնակազմին: Մշտապես բարձր վստահություն է եղել մեր նկատմամբ և թույլ տվեք խորին շնորհակալություն հայտնել Ձեզ և իմ գործընկերներին»,- ասել է ՔԿ նախկին նախագահը:
Հայկ Գրիգորյանը նշել է, որ վերջին 7 ամիսների ընթացքում աշխատել է Արգիշտի Քյարամյանի հետ և բարձր է գնահատում նրա անձնական, մասնագիտական, բարոյահոգեբանական հատկանիշները:
Իր հերթին, ՔԿ նորանշանակ նախագահ Արգիշտի Քյարամյանը ևս շնորհակալություն է հայտնել Նիկոլ Փաշինյանին ու կառավարությանը՝ երկրի համար կարևոր ժամանակահատվածում այս պատասխանատու պաշտոնը վստահելու համար: Արգիշտի Քյարամյանը շնորհակալություն է հայտնել նաև Հայկ Գրիգորյանին՝ համատեղ աշխատանքի համար: «Պարոն վարչապետ, վստահեցնում եմ՝ Քննչական կոմիտեի առջև ծառացած յուրաքանչյուր խնդիր լուծվելու է արագ, արդյունավետ և օրենքի տառին համապատասխան»,- նշել է Արգիշտի Քյարամյանը:
11:17 14/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԲարձ ենք գնահատում Ֆրանսիայի ջանքերը հայ ռազմագերիների տուն վերադարձի հարցում. Փաշինյանը Մակրոնին շնորհավորել է Ազգային տոնի առթիվ

Пашинян ждет от Следственного комитета Армении более эффективных и более решительных действий 07/14/2021   14:29  |  Лента новостей
Исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян представил членам коллегии и аппарату Следственного комитета новоназначенного председателя СК Аргишти Кярамяна. Подробности передает пресс-служба главы правительства.
Никол Пашинян поблагодарил бывшего председателя СК Айка Григоряна за работу, проделанную за последние три года. “Хочу подчеркнуть, что высоко ценю профессиональные и человеческие качества господина Григоряна, и должен сказать, что мы уже говорили: потенциал господина Григоряна будет использован в системе государственного управления, в ближайшее время мы обсудим этот вопрос и примем решение”, - сказал исполняющий обязанности премьер-министра.
Никол Пашинян поздравил Аргишти Кярамяна с назначением на должность председателя Следственного комитета. “После внеочередных парламентских выборов 20 июня 2021 года мы выходим на новый этап, и особенность этого этапа заключается в следующем: граждане Республики Армения дали правительству мандат установить в Армении диктатуру закона и права. В новых условиях жду от Следственного комитета более эффективных действий, более решительных действий, которые будут удовлетворять ожиданиям народа.
Конечно, проделана очень важная работа, но мы должны продолжать работать, чтобы обеспечить эффективность, скорость и результативные исходы предварительного следствия. Надеюсь, эта работа будет проведена под руководством господина Кярамяна. Уверен, что господин Григорян с его огромным опытом поможет господину Кярамяну в этой деятельности.
Господин Григорян, позвольте еще раз поблагодарить Вас за Вашу работу и за Вашу готовность продолжить службу в другом статусе на благо Республики Армения и армянского народа. Господин Кярамян, хочу пожелать Вам успехов на этой важной должности”, - отметил Никол Пашинян.
Айк Григорян поблагодарил исполняющего обязанности премьер-министра за предоставленную возможность и высокое доверие. “Господин премьер-министр, в течение трех лет Вы поддерживали Следственный комитет по всем вопросам, по всем возникавшим проблемам организационного характера, по вопросам морально-психологической атмосферы, вопросам обеспечения социальных гарантий, Вы всегда шли навстречу мне и всему аппарату Следственного комитета. К нам всегда был высокий уровень доверия. Позвольте мне выразить огромную благодарность Вам, а также моим коллегам”, - сказал бывший председатель СК.
Айк Григорян отметил, что в течение последних 7 месяцев работал с Аргишти Кярамяном и высоко ценит его личные, профессиональные и морально-психологические качества.
В свою очередь, новоназначенный председатель СК Аргишти Кярамян поблагодарил Никола Пашиняна и правительство за то, что доверили ему эту ответственную должность в этот важный для страны период. Аргишти Кярамян также поблагодарил Айка Григоряна за совместную работу. “Господин премьер-министр, уверяю Вас, что каждая проблема, с которой сталкивается Следственный комитет, будет решаться быстро, эффективно и в соответствии с буквой закона”, - отметил Аргишти Кярамян.