Նիկոլ Փաշինյանն իրեն պահում է փողոցայինի նման, որի ձեռքը կա մահակ, որի անունն է ուժային կառույցներ.Վահե Հակոբյան 07/12/2021   13:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սա քաղաքական տեռոր և քաղաքական հետապնդում է, վրեժխնդրություն: «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց Սյունիքի նախկին մարզպետ, «Հայաստան» դաշինքի անդամ Վահե Հակոբյանը՝ անդրադառնալով Սյունիքի համայնքապետերի նկատմամբ հարուցված քրեական գործերին:
«Երեկ Մեղրիի նախկին համայնքապետ Մխիթար Զաքարյանին նենգաբար բերման են ենթարկել, այն դեպքում, երբ ինքն իր փաստաբանի հետ եկել էր 6-րդ վարչության շենքի դիմաց, այնտեղ էլ շոու ծրագրով, մեծ մասկի շոուով, երեք մեքենայով, 10-ից ավել գրոհայիններով, շատ կոպիտ ձևով Մխիթար Զաքարյանին առևանգել են և տարել են անհայտ ուղղությամբ, մենք մեկ ժամ չենք իմացել, նա որտեղ է գտնվում, հիմա մեկուսարանում է»,-ասաց Վահե Հակոբյանը
Հարցին՝ ինչո՞ւ են գործեր հարուցվում հենց Սյունիքի համայնքապետերի նկատմամբ, Վահե Հակոբյանն ասաց.
«Սյունիքում Նիկոլ Փաշինյանն ունի ամենացածր ցուցանիշը, Սյունիքի համայնքապետերն առաջինն են պահանջել նրա հրաժարականը, ճանապարհ փակելը, սյունյաց ողջույնը: Լինելով նենգ և ոչ լեգիտիմ ղեկավար՝ Փաշինյանը վարվում է այնպես, ոնց որ փողոցում գտնվի, իրեն պահում է փողոցայինի նման, որի ձեռքը կա մահակ, իսկ մահակի անունն է ուժային կառույցներ, ու կապիկություն է անում հիմա ինքը»,-ասաց Հակոբյանը:
Մեր այն դիտարկմանը, որ այս ամենն արվում է ՍԴ-ում ընտրություններն անվավեր ճանաչելու դիմումի քննությանը զուգընթաց, զրուցակիցն ասաց.
«Չէի ցանկանա կապել մեկը մյուսի հետ, Փաշինյանը հիմա փորձում է անել այն, ինչ ինքը բարձրաձայն հարբած վիճակում հայտարարել էր նախընտրական փուլում, որ ընտրություններից հետո անելու եմ այս-այս բաները, հիմա փորձում է դա անել»:
Դիտարկմանը, որ սրանով ՏԻՄ ընտրություններին ընդառաջ, փորձ է արվում մեկուսացնել հիմնական ընդդիմախոսներին.
«Այո, նաև այդ նպատակն է հետապնդում, բայց ինչո՞ւ նման վարվելակերպ մնացած համայնքներում չկա, այնտեղ էլ են ՏԻՄ ընտրություններ լինելու»,-նկատեց Վահե Հակոբյանը։
18:09 24/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԴատախազությունն իմպոտենտ մարմին է այսօր. Հակոբյան
11:54 20/06/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021Անելանելի վիճակից իշխանությունները կարող են փորձել բախումների տանել. Վահե Հակոբյան
20:22 18/06/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021Պատկերացնու՞մ եք, հիմա Նիկոլը ոնցա դողում, համոզված եմ, այս գիշերը բունկերում է անցկացնելու, այն էլ՝ «բրոնի ժիլետով». Վահե Հակոբյան
15:37 13/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԿոռուպցիոն սխեմա՝ ճանապարհաշինության ոլորտում․ Վահե Հակոբյանի բացահայտումը

“Политический террор и месть: Ваге Акопян прокомментировал уголовные дела против глав общин Сюника 07/12/2021 14:16 | Лента новостей
Это политический террор, политическое преследование и месть, заявил в беседе с "ФактИнфо" бывший губернатор Сюникской области РА, член блока “Армения” Ваге Акопян, комментируя уголовные дела в отношении глав общин Сюника.
"Вчера вероломно подвергли приводу бывшего главу общины Мегри Мхитара Закаряна в условиях, когда он сам вместе со своим адвокатом прибыл к зданию шестого управления. А там по шоу-программе устроили маски-шоу с тремя машинами, с более чем 10 бойцами, очень грубо себя вели, похитили Мхитара Закаряна и увезли в неизвестном направлении. Мы в течение часа не знали, где он находится. В настоящее время он в СИЗО", - сказал Ваге Акопян.
В ответ на вопрос, почему уголовные дела заведены против глав общин Сюника, Акопян заявил, что рейтинг Никола Пашиняна в Сюнике самый низкий.
“Главы общин Сюника первые потребовали его отставки, перекрыли дорогу, "тепло его приветствовали по-сюникски". Пашинян, будучи вероломным и нелегитимным, поступает так, как будто он на улице, ведет себя как уличный, в руках у которого дубинка под названием силовые структуры. Обезьянничает он сейчас”, - отметил Акопян.
На наблюдение о том, что все это происходит параллельно с рассмотрением в КС заявления о признании результатов выборов недействительными, собеседник агентства заявил, что не хотел бы связывать одно с другим.
“Пашинян сейчас пытается сделать все то, о чем он громогласно, находясь в подпитии, заявлял на предвыборном этапе”, - считает Акопян.
На замечание, что таким образом предпринимается попытка изолировать основных оппонентов в преддверии выборов в органы местного самоуправления, Акопян отметил:”Да, преследует и эту цель, но почему нет аналогичного поведения в других общинах, и там грядут выборы в ОМС”.