Եթե սրանք մնան, այո, զիջելու են, ինչ ասես անելու են. Ռոբերտ Քոչարյանը՝ տարածքների զիջման մասին 05/25/2021   12:59  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021
Բանաձևը լինելու է հետևյալը՝ «արժանապատիվ խաղաղություն», որովհետև կարող է խաղաղություն լինել նաև անարժապատիվ։ Մարդը կարող է չոքած կամ չորեքթաթ տալով խաղաղ ապրի, դա էլ խաղաղություն է միգուցե։ Եթե պատրա՞ստ եք նման խաղաղության, ուրեմն՝ գնացեք ընտրեք այսօրվա քաղաքական թիմին և չորեքթաթ տալով ապրեք մի ամբողջ կյանք։ Այս մասին հրավիրված մամուլի ասուլիսին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հարցին ի պատասխան ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը։
«Այո, արժանապատիվ խաղաղություն ենք մենք բերելու»,- նշեց Ռոբերտ Քոչարյանը։
ճշգրտող հարցին՝ այլևս որևէ տարածքներ չեն զիջվելու, այլ փաստաթղթեր չեն ստորագրվելու, Ռոբերտ Քոչարյանը պատասխանեց՝ նշելով. «Հիմա քիչ ենք զիջու՞մ, ավելի։ Եթե սրանք մնան, այո, զիջելու են, ինչ ասես անելու են։ Նրանք տեսնում են, որ մարսում են, քաղաքականապես մարսում են և կարող են անել ամեն ինչ»։

Если нынешние власти Армении останутся, то уступки продолжатся, чего только они не натворят - Кочарян 05/25/2021   13:52  |  Досрочные парламентские выборы-2021
“Формула будет следующей – “достойный мир”, поскольку мир может быть и недостойным. Человек может на коленях жить; это, возможно, тоже мир. Если вы готовы к такому миру, то  идите и изберите нынешнюю политическую команду и, ползая на четвереньках, проживете, всю жизнь”, - заявил Роберт Кочаряна на пресс-конференции во вторник, отвечая на вопрос корреспондента “ФактИнфо”.
“Да, мы принесем достойный мир”, - отметил Роберт Кочарян. В ответ на уточняющий вопрос,  значит ли это, что впредь не будут уступать каких-либо территорий, подписывать других документов, Роберт Кочарян отметил:”А сейчас, что  мало уступаем, куда больше? Если эти останутся, то да, будут уступать, чего только не натворят. Они видят, что им это сходит с рук в политическом плане и могут натворить все, что угодно”.