Հրատապ. Սև լճի մերձակայքում հայ եւ ադրբեջանցի զինվորականների վիճաբանության հետեւանքով կան տուժածներ. ՊՆ-ն հաստատում է 05/21/2021   15:41  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սև լճի մերձակայքում հայ և ադրբեջանցի զինվորների միջև տեղի ունեցած վիճաբանության մասնակիցները թեթև մարմնական վնասվածքներ են ստացել։ Տեղեկությունը «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեցին Պաշտպանության նախարարությունից։
«Վիճաբանության արդյունքում երկու կողմերից էլ վնասվածք ստացածներ կան։ Հիմնականում թեթև մարմնական վնասվածքներ են»։ Նախարարությունից այս պահին տուժածների թվի և վնասվածքների մասին ամբողջական տեղեկություն չեն հայտնում։
Հավելենք, որ տելեգրամյան ալիքները հայտնում են, որ երեկ գիշեր Սյունիքում տեղի ունեցած միջադեպի հետևանքով 11 զինվոր տեղափոխվել է հիվանդանոց։Միջադեպի հետևանքով քթի կոտրվածք է ստացել Գորիսի զորամասի շտաբի պետը:
Հիշեցնենք, որ ՊՆ-նից հաստատել էին, որ մայիսի 20-ի երեկոյան, հայկական և ադրբեջանական սոցիալական ցանցերում և լրատվամիջոցներով տարածվող՝ հայ և ադրբեջանցի զինվորականների մասնակցությամբ տեսանյութերի պատճառաբանությամբ, Սև լճի մերձակայքում, տեղի է ունեցել վիճաբանություն, որը հարթվել է վերադաս հրամանատարության ջանքերով։

В результате конфликта с участием армянских и азербайджанских военных у Черного озера есть пострадавшие – МО 05/21/2021   15:51
Участники конфликта, произошедшего между армянскими и азербайджанскими военными в окрестностях Черного озера(Сев лич), получили легкие травмы. Информацию корреспонденту “ФактИнфо” подтвердили в Министерстве обороны Армении.
“В результате потасовки есть пострадавшие с обеих сторон. В основном, они получили легкие травмы”, - заявили в ведомстве. В министерстве в данный момент не предоставили полной информации о количестве пострадавших.
Отметим, что телеграм-каналы сообщает о госпитализации 11 военных после инцидента, произошедшего накануне в Сюнике. В результате инцидента перелом носа получил начальник штаба воинской части Гориса.
Напомним, Минобороны подтвердила информацию о том, что вечером 20 мая по причине тиражируемых в армянских и азербайджанских соцсетях и СМИ видеороликов с участием армянских и азербайджанских военнослужащих, в окрестностях Черного озера произошел конфликт, который был урегулирован усилиями вышестоящего командования.