Լեհաստանի դեսպանատունը կոչ է անում իր քաղաքացիներին խուսափել Սյունիք, Տավուշ, Գեղարքունիք և Վայոց ձոր ճամփորդություններից 05/19/2021   13:51  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևանում Լեհաստանի դեսպանատունը հայտարարություն է տարածել, որով կոչ է անում իր քաղաքացիներին խուսափել ճամփորդություններից դեպի Սյունիք, Գեղարքունիք, Տավուշ և Վայոց ձոր։
«Հայաստանի Սյունիքի և Գեղարքունիքի մարզերի սահմանային գոտիներում տեղի ունեցող իրադարձությունների և Հայաստանի ու Ադրբեջանի սահմանի լարված իրավիճակի հետ կապված խնդրում ենք Լեհաստանի քաղաքացիներին խուսափել ճամփորդություններից դեպի Սյունիք, Գեղարքունիք, Տավուշ և Վայոց ձոր։ Խնդրում ենք զգույշ լինել և հետևել տեղական իշխանությունների հրահանգներին»,-նշված է հաղորդագրության մեջ։
18:16 25/04/2021  |  Միջազգային լրահոսԼեհաստանը Ռուսաստանին մեղադրել է կայսրություն վերականգնելու ցանկության մեջ
21:50 15/04/2021  |  Միջազգային լրահոսԼեհաստանը կոշտ պատասխան կստանա ՌԴ դիվանագետներին պերսոնա նոն գրատա հայտարարելու համար. Ջաբարով
20:29 17/03/2021  |  Միջազգային լրահոսԼեհաստանը որոշել է լիարժեք լոկդաունի անցնել COVID-ի պատճառով
22:17 08/02/2021  |  Միջազգային լրահոսԳերմանիան, Շվեդիան եւ Լեհաստանը վտարել են երեք ռուս դիվանագետների
20:24 04/01/2021Լեհաստանում թույնի եւ պայթուցիկի օգտագործմամբ նախապատրաստվող ահաբեկչություն են կանխել
21:47 17/09/2020  |  Միջազգային լրահոսԼուկաշենկոն հայտարարել է երեք երկրների հետ սահմանները փակելու մասին
20:11 16/09/2020  |  Միջազգային լրահոսԵվրամիությունում դաշինքի բոլոր երկրներին կոչ են արել օրինականացնել միասեռ ընտանիքները
23:31 04/09/2020  |  Միջազգային լրահոսԲելառուսում խոստացել են հրապարակել Նավալնիի վերաբյալ Գերմանիայի եւ Լեհաստանի բանակցությունները
00:00 15/08/2020  |  Միջազգային լրահոսԼեհաստանը հստակեցրել է Բելառուսի դեմ պատժամիջոցների մանրամասները
23:38 10/08/2020  |  Միջազգային լրահոսԼեհաստանում Բելառուսի դեմ պատժամիջոցների սահմանում են կանխատեսել

Посольство Польши в Ереване призвало своих граждан воздержаться от поездок в Сюник, Гегаркуник, Тавуш и Вайоц Дзор 05/19/2021   14:20  |  Лента новостей
Посольство Польши в Армении призвало своих граждан воздержаться от поездок в приграничные регионы.
"В связи с недавними событиями в приграничных зонах в Сюникской и Гегаркуникской областях Армении и напряженной ситуацией на границе между Арменией и Азербайджаном, просим граждан Польши избегать поездок в следующие регионы: Сюник, Гегаркуник, Тавуш и Вайоц Дзор. Будьте осторожны и следуйте рекомендациям местных властей", - говорится в сообщении на странице диппредставительства в Facebook.
09:33 19/05/2021  |  Лента новостейЛавров заявил, что главы МИД ОДКБ обсудили просьбу Армении по ситуации в Сюникской области
22:46 18/05/2021  |  Лента новостейВС Армении оставляют за собой право на силовое решение ситуации на границе - Минобороны
17:02 18/05/2021  |  Лента новостейВ МИД России обнародовали свое видение разрешения инцидента между Арменией и Азербайджаном