Մեծ թիվ են կազմում այն քաղաքացիները, որոնք չեն ցանկանում մասնակցել ընտրություններին. Մարուքյան 05/03/2021   11:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
Խորհրդարանի արձակման գործընթացը մեկնարկած է։ Այս մասին ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերի ժամանակ ասաց ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը։
Պատգամավորը նշեց, որ այսօր տեղի կունենա ՀՀ վարչապետի ընտրության առաջին փուլը, որի ժամանակ քաղաքական ուժերն առաջադրումներ չեն անի, ինչը չի նշանակում, որ «Լուսավոր Հայաստանը» կամ մյուս ուժերն իրենց թեկնածուն չունեն.
«Խորհրդարանական ուժերի միջև տեղի ունեցած պայմանավորվածության արդյունքում անհրաժեշտ է համաձայնվել, որ խորհրդարանում որևէ ձևով որևէ մեկը չի միջամտելու, որ խորհրդարանն արձակվի, որից հետո ՀՀ նախագահը կարող է ստորագրել ընտրությունների օրը նշանակելու վերաբերյալ հրամանագիր»,-նշեց Էդմոն Մարուքյանը։
Վերջինս նշեց, որ քաղաքացիների հետ իրենց շփումները ցույց են տալիս, որ մեծ թիվ են կազմում այն մարդիկ, որոնք չեն ցանկանում մասնակցել ընտրություններին. «Այս ամենն արվել է, որ դուք որոշեք, թե ինչպես պետք է Հայաստանը ղեկավարվի ապագա հինգ տարիների համար։ Եթե չեք գնում ընտրական տեղամասեր, անիմաստ են դառնում այս բոլոր պայմանավորվածություններ։ Կարևոր է, որ այսօր որոշեք՝ մասնակցելու եք խորհրդարանական ընտրություններին»,-հավելեց պատգամավորը։
10:55 30/04/2021  |  ՄեկնաբանությունՀայ ժողովուրդը գերի է երկու քայքայիչ հոսանքների՝ նախկինների և ներկաների, գելխեղդների և գելերի ձեռքին. սրանցից և ոչ մեկը չի կարող և չի էլ փորձում դուրս բերել պետությունն աղետալի վիճակից.Մարուքյան
11:21 28/04/2021  |  ՄեկնաբանությունԲայց ի՞նչ եղավ. Հայաստանում իշխանության եկավ մի քաղաքական ուժ, որը հայ ժողովրդին նորից վերադարձրեց գոյությունը պահպանելու, ապագա ունենալ-չունենալու պարզունակ եւ կենցաղային խնդրին. Մարուքյան
11:12 24/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ44–օրյա պատերազմը Ցեղասպանության շարունակությունն է. Մարուքյան
18:04 20/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ«Ռազմավարի պուրակում» արդեն հոգեխանգարմունքի դեպքեր են տեղի ունենում. Մարուքյան
20:19 19/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱլիևը միացավ այնպիսի բռնապետերի ցուցակին, ինչպիսիք են Հիտլերը և Սադամ Հուսեյնը. Մարուքյանը՝ ԵԽԽՎ-ում

Большинство граждан не хотят участвовать в парламентских выборах в Армении - Марукян 05/03/2021   11:42  |  Досрочные парламентские выборы-2021
Процесс роспуска парламента Армении начат. Об этом заявил в прямом эфире со своей страницы в Facebook глава парламентской фракции "Просвещенная Армения" Эдмон Марукян.
Депутат отметил, что сегодня состоит первый этап выборов премьер-министра Армении, в ходе которого политические силы не выдвинут своих кандидатов, что не означает, что у "Просвещенной Армении" или других сил нет своих кандидатов.
"По итогам достигнутой между парламентскими силами договоренности необходимо согласиться, что в парламенте никто и никоим образом не станет вмешиваться, чтобы парламент распустили, после чего президент сможет подписать указ о назначении даты выборов", - отметил Эдмон Марукян.
Он также заявил, что общение с гражданами показывает, что большинство составляют лица, которые не желают участвовать в выборах. "Все это было сделано для того, чтобы вы решили судьбу управления Арменией на ближайшие пять лет. Если вы не идете на избирательные участки, то все договоренности теряют смысл. Важно, чтобы вы сегодня приняли решение участвовать в парламентских выборах", - добавил Марукян.