Ֆիզուլիում հայկական կողմին է փոխանցվել ևս մեկ աճյուն. ԱԻՊԾ 04/07/2021   16:19  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Ջրականի (Ջաբրայիլ) շրջանում այսօր իրականացված որոնումները դարձյալ ապարդյուն են ավարտվել: Սակայն, ադրբեջանական կողմը, հետկեսօրին Վարանդայի (Ֆիզուլի) շրջանում հայկական կողմին է փոխանցել ևս մեկ աճյուն: Այս մասին հայտնում է ԱՀ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը։
«Նախնական տվյալներով վերջինս ռազմագործողությունների մասնակիցներից է (ՊԲ զինծառայող, կամավորական, կամ պահեստազորային): Նրա ինքնությունը պարզելու համար կնշանակվի դատաբժշկական փորձաքննություն:
Զինադադարից հետո Արցախի վերահսկողությունից դուրս գտնվող տարածքներից հայտնաբերվել կամ փոխանցվել է ընդհանուր 1530 աճյուն, նախնական տվյալներով՝ 27-ը քաղաքացիական անձինք են։

Азербайджан передал армянской стороне останки еще одного погибшего - ГСЧС Арцаха 04/07/2021 16:36 | Азербайджанская военная агрессия-2020
Проведенные сегодня поиски в Джраканском районе(Джабраил) вновь завершились безрезультатно.
Однако, как сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям МВД Арцаха, азербайджанская сторона передала тело еще одного погибшего.
Сообщается, что останки были переданы в районе Варанды (Физули). По предварительным данным, погибший – участник боевых действий(военнослужащий АО, доброволец или резервист). Для установления его личности будет проведена судебно-медицинская экспертиза
Сообщается, что поисковая операция продолжится завтра, 8 апреля, в Джраканском районе(Джабраил).
За все время поисковых работ были обнаружены и переданы тела и останки в общей сложности 1530 человек, из которых 27, по предварительным данным, – гражданские лица.