Փաշինյանին առաջարկել եմ գեներալ-մայոր Արկադի Տեր-Թադեւոսյանին շնորհել Հայաստանի ազգային հերոսի կոչում. Մարուքյան 04/01/2021   12:24  |  Մեկնաբանություն
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին առաջարկել է գեներալ-մայոր Արկադի Տեր-Թադեւոսյանին շնորհել Հայաստանի ազգային հերոսի կոչում։ Այս մասին Մարուքյանը գրել է ֆեյսբուքյան իր էջում։
Երեկ՝ 2021թ. մարտի 31-ին, կյանքից հեռացավ Արցախի հերոս, Հայաստանի Հանրապետության Զինված ուժերի գեներալ-մայոր Արկադի Տեր-Թադեւոսյանը՝ Կոմանդոսը։ Վստահաբար կարիք չկա ներկայացնելու Արցախյան պատերազմի ընթացքում, ինչպես նաեւ հետագայում մեր հայրենիքի պաշտպանության համար մղված մարտերում Կոմանդոսի գործած սխրանքներն ու հայրենիքին մատուցած բացառիկ ծառայությունները։
Ըստ այդմ, վարչապետին առաջարկել եմ Հանրապետության նախագահին դիմել միջնորդությամբ՝ գեներալ-մայոր Արկադի Տեր-Թադեւոսյանին հայրենիքի պաշտպանության, Հայաստանի Հանրապետությանը մատուցած համազգային նշանակություն ունեցող բացառիկ ծառայությունների համար շնորհելու Հայաստանի ազգային հերոսի բարձրագույն կոչումը՝ հետմահու պարգեւատրելով նրան Հայրենիքի շքանշանով»,- գրել է նա։
17:06 31/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՍիրելի՛ Կոմանդոս, խոստանում ենք, որ Շուշին կրկին կազատագրվի և հոգիդ կխաղաղվի երկնային կյանքում.Վազգեն Մանուկյան
23:25 24/03/2021  |  ՔաղաքականՀերիք ու բոլ եղավ Փաշինյանի հետ խաղեր տաք, անձամբ դիմում եմ Էդմոն Մարուքյանին և Գագիկ Ծառուկյանին. Միհրան Մովսիսյան

Марукян предложил Пашиняну присвоить Аркадию Тер-Тадевосяну звание Национального героя Армении 04/01/2021   12:39  |  Лента новостей
Глава фракции "Просвещенная Армения" Эдмон Марукян предложил премьер-министру Николу Пашиняну посмертно присвоить легендарному генерал-майору Аркадию Тер-Тадевосяну звание Национального героя Армении. Об этом Марукян сообщил на своей странице в Facebook.
Герой Арцаха генерал-майор ВС Армении Аркадий Тер-Тадевосян (Коммандос) скончался 31 марта на 82-м году жизни.
"Несомненно, нет необходимости представлять совершенные Коммандосом подвиги в ходе Арцахской войны, а также в боях за защиту нашей Родины и исключительные заслуги перед Отечеством. Исходя из этого, я предложил премьеру обратиться к президенту с ходатайством о присвоении генерал-майору Аркадию Тер-Тадевосяну высшего звания Национального героя Армении за исключительные заслуги  общенационального значения перед Республикой Армения, наградив его посмертно орденом Отечества", - написал Марукян, приложив к записи фото обращения.