Սարավան-«Զանգեր» կոչվող հատվածում, Սյունիքի մարզում (բացի Կապան և Մեղրի քաղաքներից) և Շիրակի մարզի Ախուրյանի տարածաշրջանում տեղում է ձյուն 02/19/2021   10:13  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Փակ են Բերդ-Ճամբարակ ավտոճանապարհը, Վարդենյաց լեռնանցքը և Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից դեպի Ամբերդ ամրոց և դեպի Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները:
Դժվարանցանելի են Դիլիջանի ոլորանները, Սյունիքի մարզի ավտոճանապարհները, Շիրակի մարզի Ամասիայի տարածաշրջանի միջհամայնքային ավտոճանապարհները։
Վանաձոր-Դիլիջան, Տաշիր-Պրիվոլնոյե, Սպիտակ-Գյումրի ավտոճանապարհներին և Սպիտակի ոլորաններում տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց։
Սարավան-«Զանգեր» կոչվող հատվածում, Սյունիքի մարզում (բացի Կապան և Մեղրի քաղաքներից) և Շիրակի մարզի Ախուրյանի տարածաշրջանում տեղում է ձյուն։
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տիպի տրանսպորտային միջոցների համար․ ռուսական կողմում կա մոտ 550 կուտակված բեռնատար ավտոմեքենա:
23:27 18/02/2021  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ
21:57 18/02/2021  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԼոռու մարզի Սպիտակի ոլորանները դժվարանցանելի են բեռնատարների համար
19:07 18/02/2021  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՇիրակի և Սյունիքի մարզերի ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց
10:43 18/02/2021  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Արցախում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են.ԱԻՊԾ
23:46 17/02/2021  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԼոռու մարզի Սպիտակի ոլորանները դժվարանցանելի են. Կան մի շարք փակ ավտոճանապարհներ

Дорога к КПП “Верхний Ларс” закрыта – МЧС Армении 02/19/2021   10:27  |  Информационная платформа
Движение по некоторым трассам в Армении перекрыто, сообщает Министерство по чрезвычайным ситуациям республики, приводя данные на 19-е февраля.
Приостановлено движение транспорта по трассе Берд-Чамбарак, перевалу Варденяц.
Затруднен проезд автомобилей по Дилижанскому серпантину, дорогам в Сюникской областей и Амасийском районе Ширакской области.
МЧС предупреждает о гололеде на трассах Ванадзор-Дилижан, Ташир-Привольное, Спитак-Гюмри и Спитакском перевале.
На участке дороги Сараван-“Зангер”, в Сюникской области(за исключение городов Капан и Мегри) и Ахурянском районе Ширакской области идет снег.
По данным департамента по чрезвычайным ситуациям МВД Грузии и Центра кризисного управления МЧС России по Северной Осетии, трасса Степанцминда-Ларс закрыта для всех видов транспортных средств. На российской стороне скопилось около 550 грузовиков.